Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Надійшло вже близько 200 тис. повідомлень про руйнування житла

  • 9872
Олена Шуляк: Надійшло вже близько 200 тис. повідомлень про руйнування житла

За три місяці війни росія зруйнувала стільки житла, скільки Україна будувала за понад рік. Але плани з відбудови вже є. Про це заявила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі радіо НВ.

«На сьогодні маємо близько 200 тис. повідомлень про зруйноване житло, де жили 546 тис. мешканців. Загалом це 13,5 млн м квадратних. До війни Україна будувала 9-10 млн м квадратних житла щорічно. А за три місяці війни знищено більше, ніж ми будували за рік», – сказала Шуляк.

За її словами, найбільше руйнувань зафіксовано у Донецькій, Харківський та Київській областях, але ці дані не остаточні, оскільки щодня росія обстрілює українські міста.

Шуляк констатувала, що Україні не вистачить власних коштів, щоб відновити все зруйноване житло, але вже є низка пропозицій про допомогу від міжнародних партнерів.

«Багато країн приєднуються до ініціативи Президента Володимира Зеленського та погоджуються брати шефство над регіоном, громадою, містом. Наприклад, уряд Естонії бере під шефство всю Житомирську область, вже є перелік об’єктів, які будуть відновлювати: приватний сектор, інфраструктурні об’єкти. Борис Джонсон говорив, що Велика Британія долучиться до розбудови Київської області. Також плануємо перемовини з південнокорейським урядом», – розповіла очільниця «Слуги Народу».

За її словами, зараз опрацьовуються механізми залучення коштів на відбудову та їхнього прозорого розподілу.

«Області мають розробити комплексний план відновлення території. Цей документ буде базовим у спілкуванні з міжнародними партнерами. А поки що місцева влада використовує кошти держбюджету з резервного фонду», – повідомила Шуляк.

Вона нагадала, що у парламенті готують до другого читання законопроєкт № 7198, який передбачає компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло. Якщо помешкання можна відремонтувати, власник отримає грошову компенсацію на ремонт. Якщо житло знищене, власник отримає житло у своєму або за бажанням у будь-якому іншому аналогічному населеному пункті.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy