Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: На ринку працюватимуть виключно доброчесні забудовники житла

  • 407
Олена Шуляк: На ринку працюватимуть виключно доброчесні забудовники житла

Продаж квартир в Україні буде можливий виключно в законних будівництвах. Забудовник, який захоче продавати квартири, повинен обов’язково зареєструвати кожну квартиру як спеціальний об’єкт майнового права у реєстрі Міністерства юстиції.

Це передбачає ухвалений парламентом законопроєкт №5091, розповіла голова партії «Слуга народу» і заступниця голови Комітету з питань організації державної влади Олена Шуляк в ефірі Українського радіо.

«Законопроєкт № 5091 підписаний президентом і вже починає працювати як закон. Зараз очікуємо, що Міністерство економіки і Міністерство розвитку громад і територій ухвалять відповідні постанови. Тому що є ще процедура імплементації закону, щоб він запрацював. Ця ініціатива дасть можливість працювати доброчесним забудовникам і повністю виведе з ринку всіх тих, хто працює сірим чи чорним способом», — зазначила Олена Шуляк.

Вона також наголосила, що забудовник повинен мати всі дозвільні документи, аби зареєструвати кожну квартиру у реєстрі Мін’юсту.

«Зараз ми говоримо про первинний ринок нерухомості, нове будівництво. Тепер забудовник, який захоче продавати квартири, повинен буде обов’язково у спеціальному реєстрі Міністерства юстиції зареєструвати кожну квартиру як спеціальний об’єкт майнового права. До цього реєстру він зможе потрапити лише тоді, коли в нього будуть всі дозвільні документи», — сказала вона.

Олена Шуляк наголосила, що продаж квартир здійснюватиметься виключно в законних будівництвах.

«Раніше нечесний забудовник, в якого не було дозвільних документів, міг викопати яму, поставити паркан і вже відкривати продажі. Звичайні люди не розуміли, чи є у нього дозвільні документи, як це перевірити, чи потрібно наймати юристів, адвокатів. Тоді забудовник активно починав рекламну кампанію, заохочував всіх вкладати гроші. Але виявлялося, що люди інвестували в незаконне будівництво. Зараз на рівні державних регуляторних механізмів такої можливості не буде. Продаж квартир виключно в законних будівництвах», — пояснила народна депутатка.

За її словами, реєстрація кожної квартири в реєстрі Мін’юсту унеможливить всі подвійні та потрійні перепродажі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy