Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: ми стоїмо на порозі ефективної реформи у системі державного архітектурно-будівельного контролю

  • 5538
  • 1
Олена Шуляк: ми стоїмо на порозі ефективної реформи у системі державного архітектурно-будівельного контролю

Україна стоїть на порозі ефективної реформи у системі державного архітектурно-будівельного контролю. Ключова роль у ній відводитиметься електронній системі, що допоможе знищити корупцію на всіх етапах видачі документації.

Про це заявила народна депутатка від «Слуги Народу», голова Координаційної ради з питань містобудування Олена Шуляк під час виступу в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Цифровізація».

«Як казав Президент Зеленський, комп’ютер хабара не бере. Електронна система працює без чиновників. Ми змінюємо правила, які діяли донині. Відтепер є автоматична реєстрація, що відбувається лише за наявності необхідної інформації про земельну ділянку, містобудівні умови та обмеження, а також якщо є вся проєктна документація з позитивним експертним звітом», – розповіла Олена Шуляк.

Відомо, що державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт відбуватиметься через електронну систему, в якій замовник зможе самостійно зареєструвати таке право за умови, що необхідні для реєстрації документи вже занесені до електронної системи або відповідних реєстрів (йдеться про інформацію щодо права на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи тощо). Водночас у процес реєстрації права на початок будівництва пропонується залучити нотаріусів та державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно. Важливо, що вони не будуть перевіряти проєктну документацію, їхня головна функція – реєстраційна. Проєктну документацію ж на відповідність ДБН (державні будівельні норми) та іншим вимогам законодавства перевірятимуть виключно спеціалізовані експертні організації, яким буде передбачена підвищена кримінальна, адміністративна і майнова відповідальність.

Окрім того, електронна система сама блокуватиме дії нечесних учасників ринку, які раніше могли користуватися підробленими печатками та експертними звітами, щоб порушувати містобудівне законодавство. Система також захищатиме культурну спадщину:

«Якщо ти хочеш отримати дозвіл на виконання підготовчих робіт – система буде звертатися до різних реєстрів, що стосуються охорони культурної спадщини. Якщо хтось захоче знести будівлю, яка обліковується як пам’ятка місцевого чи національного значення, система сама автоматично відмовить. Такий забудовник не зможе скористатися правом починати підготовчі та будівельні роботи», – наголосила депутатка.

Загалом, електронна система в будівництві містить багато запобіжників, спроможних усунути з ринку тих учасників, які порушують норми та правила.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Лідія
Лідія
2 роки тому

Сподіваюсь, що все буде добре.

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy