Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Ми починаємо нову еру в українському будівництві та запроваджуємо ВІМ-технології

  • 464
Олена Шуляк: Ми починаємо нову еру в українському будівництві та запроваджуємо ВІМ-технології

Парламент у першому читанні підтримав законопроєкт №6383 про цифровізацію будівельної галузі та впровадження будівельного інформаційного моделювання (BIM) – це віртуальне будівництво об’єкта, яке можливо реалізувати ще задовго до його фактичного завершення. Воно деталізує всі фізичні, технічні, технологічні, часові, екологічні та вартісні характеристики об’єкта.

Про це розповіла голова партії «Слуга Народу», співавторка документа Олена Шуляк.

За її словами, завдяки ухваленню законопроєкта в Україні зможуть:

✅ моментально отримувати доступ до будь-якої інформації про об’єкт
✅ якісно контролювати роботи на всіх етапах
✅ уникнути колізій у проектах
✅ істотно скоротити вартість будівництва
✅ раціонально використовувати ресурси

«У більшості розвинених країн світу вже активно застосовуються BIM-технології під час проектування об’єктів будівництва. Наприклад, з їх застосуванням зведено Шанхайську вежу, Олімпійський стадіон у Баку, високосучасний Стамбульський аеропорт. Зокрема, використання ВІМ-технологій обов’язкове для об’єктів держзамовлення. Українська будівельна галузь наразі має не дуже високий рівень цифровізації, а BIM-технології донині застосовували у своїй діяльності лічені організації. Нарешті ми це змінимо і наше будівництво стане сучасним», – зауважила вона.

Запровадження ВІМ-технологій дозволить максимально ефективно використовувати кошти при будівництві, а отже – збільшити кількість побудованих та реконструйованих об’єктів. Також це полегшить прийняття управлінських рішень, зробить прозорішою реалізацію проєктів будівництва.

«Серед переваг для будівельної галузі: коротші терміни розроблення проєктної документації, зменшення ймовірності помилок при проєктуванні можливості швидкого надання інформації щодо результатів досліджень і випробувань, проєктної документації та звітів в електронному вигляді зацікавленим сторонам», – додала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy