Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Місцеву владу позбавлять монополії на рішення у сфері будівництва

  • 1477
Олена Шуляк: Місцеву владу позбавлять монополії на рішення у сфері будівництва

Законопроєкт №5655, який парламент готовий прийняти остаточно, зруйнує монополію місцевої влади на ухвалення рішень у будівельній галузі. Про це заявила заступниця голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

«Представники бізнесу, сотні різних асоціацій підтримують і чекають на реформу. І ми навіть не говоримо зараз про будівельний бізнес. Ті ж представники аграрної галузі, які планують в Україні розвивати тваринництво та різну переробку сільськогосподарської продукції, чекають на цей законопроект», – засвідчила Шуляк.

За її словами, представники багатьох галузей зіштовхуються із непрозорістю умов містобудування – від виділення земельної ділянки до дозволу на будівництво.

«Потім ти починаєш будівництво, до тебе місцева влада ходить і перевіряє, скільки хоче. Паралельно ти можеш отримати сюрприз, наприклад, об’єкт де ти проводиш реконструкцію, визнають пам’яткою архітектури, потім в тебе ще раз вивернуть всі кишені і заставлять з домовленостями ввести об’єкт в експлуатацію. Інколи можуть попросити і долю в бізнесі. Інколи закриють очі на всі порушення і не побачать як десятки об’єктів будуються незаконно», – констатує очільниця «Слуги Народу».

Вона наголошує, що законопроєкт № 5655 руйнує монополію місцевої влади на ухвалення рішень в усьому будівельному процесі. Саме тому маленькі громади підтримують законопроект, а великі міста з будинками-монстрами пручаються.

«Видача цих документів буде автоматизована через використання Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва. Другий пазл, де ми ламаємо монополію, коли вводимо змішану систему містобудівного контролю: не тільки місцева влада зможе контролювати будівництво об’єктів та вводити в експлуатацію, але й уповноважені особи з містобудівного контролю», – пояснила Шуляк.

Водночас залишається Державна архітектурна інспекція з питань містобудування (ДІАМ) як орган контролю над будівництвом великих державних об’єктів, які будують за державні кошти.

«Законопроект 5655 це ще й про відповідальність, якої неможливо уникнути і про чіткий розподіл обов’язків між всіма учасниками будівельного процесу і, звичайно, про фаховість спеціалістів, які приймають рішення», – підсумувала Шуляк.

Нагадаємо, раніше парламент закликали якнайскоріше прийняти законопроект №5655 члени коаліції «Українська рада бізнесу», до складу якої входить 104 бізнес-асоціацій різних галузей економіки України, Торгово-промислова палата, Всеукраїнська аграрна рада, Ліга страхових організацій України та багато інших представників бізнесу та експертних середовищ.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy