Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Механізм компенсацій за зруйноване житло надійно захищений від корупції

  • 241
Олена Шуляк: Механізм компенсацій за зруйноване житло надійно захищений від корупції

Процес прийняття комісією рішення про компенсацію за зруйноване війною житло та розрахунок розміру такої компенсації є повністю прозорим та має декілька рівнів запобіжників від корупції.

Про це розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи законопроєкт № 7198, який Верховна Рада має незабаром голосувати у другому читанні.

«Розмір компенсації визначається індивідуально для кожного власника об’єкта, виходячи з належної йому площі та вартості 1 кв м, як визначить Кабмін. Тут не буде складних математичних розрахунків, це програма середньої школи! Так само легко буде й перевірити отримані цифри. У такі прості розрахунки неможливо «закласти» корупцію»», – сказала вона.

Крім того, законопроєкт передбачає, що за необхідності до складу Комісії з розгляду питань компенсації можуть залучатися (за згодою) представники держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, суб’єкти оцінювальної діяльності, представники міжнародних організацій та інші.

«Додам, що рішення про надання компенсації підлягає затвердженню виконавчим органом ради, військової або військово-цивільної адміністрації населеного пункту», – додала Олена Шуляк.

Очільниця партії нагадала, що громадяни матимуть право самостійно обрати географічну локацію для використання житлового сертифіката. Ключовим показником тут буде лише сума коштів, яка буде співставною з вартістю знищеного майна. Вона також підкреслила, що держава виділятиме людям власні або залучені кошти, не чекаючи на репарації від росії.

Нагадаємо: 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5655 – базовий документ реформи містобудування. Згідно з законопроєктом, вся документація буде проходити через електронний кабінет в Єдиній державній електронній системі будівництва. Якщо система виявить порушення – отримання дозвільних документів буде автоматично заблоковане. Така прозорість, зокрема, буде сприяти залученню іноземних коштів для післявоєнної відбудови українських міст.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy