Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Конфісковані російські активи стануть одним із джерел відбудови України після війни

  • 8546
Олена Шуляк: Конфісковані російські активи стануть одним із джерел відбудови України після війни

Конфісковані російські активи мають бути направлені на відновлення економіки та інфраструктури України. На Конференції з відновлення України в Лугано (Швейцарія) українська влада виступила з пропозицією укласти міжнародний договір, який створить спеціальний механізм для компенсації шкоди, завданої російською агресією.

Про це заявила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Загалом у всьому світі вже заморожено російських активів на суму від $300 до $500 млрд. Відбудова України має відбуватися передусім коштами агресора, а для цього потрібно створити спеціальний компенсаційний механізм, який працюватиме відповідно до принципу верховенства права. Ми вже запропонували міжнародним партнерам створити такий механізм під час конференції в Лугано. Цю позицію підтримали міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс і голова Євроради Шарль Мішель», – додала вона.

Законодавство про передачу заморожених активів рф на відбудову України вже готує Європейська Комісія. Крім того, у Канаді схвалено закон, який дозволяє конфіскацію російських державних і приватних активів, власники яких пов’язані з порушенням міжнародного права та прав людини, на користь України.

Разом із тим, не всі країни підтримують таку ініціативу – наприклад, президент Швейцарії вважає, що це створить негативний прецедент щодо права власності.

Проте, вважає Олена Шуляк, це лише початок дискусії, і зрештою вдасться знайти потрібну формулу для створення компенсаційного механізму для відшкодування збитків, завданих росією, за кошт країни-агресора.

«Наприклад, Нюрнберзький процес не перебував у правовому полі жодної держави. Покарання нацистів відбулося тому, що світ зіткнувся із небаченими злочинами. Сьогодні ця історія фактично повторюється – адже за цинізмом злочини путінського режиму практично зрівнялися з гітлерівськими. Тому і заходи реагування повинні бути нестандартними, мають бути вироблені нові правові механізми, щоб покарати цю агресію та запобігти майбутнім», – наголосила голова «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy