Олена Шуляк: Естонія визнала дії росії в Україні геноцидом
- 664
Визнання Естонією дій росії в Україні геноцидом українського народу важливо не лише для нашої держави, але і для Європи та решти світу.
Про це заявила під час виступу перед колегами-парламентарями з Естонії голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«Це важливо для памʼяті десятків тисяч загиблих. Це важливо для тих, кого зґвалтували і катували. Це важливо для тих, чиї домівки зруйновано. Важливо для сотні тисяч людей, хто сьогодні в Маріуполі змушений ховатися від бомб у підвалах, плекаючи останню надію на те, що російські війська якимось дивом згадають про людяність та нададуть можливість евакуюватися гуманітарними коридорами», – сказала вона.
За словами Олени Шуляк, росія сьогодні виймає з шухляд минулого століття і повертає до реальності найбільш нелюдські, антигуманні практики, які вже давно засуджені на всіх рівнях і в усіх країнах. Мова йде про прагнення знищити, стерти з лиця землі цілий народ. Саме так, як це було під час Голодомору, саме так, як це було під час Голокосту.
«Ганебна, страшна, нелюдська практика геноциду повинна бути назавжди стерта з життя світу. Найменші натяки і прояви на неї повинні бути засуджені і покарані до того, як перетворяться на катастрофу», – наголосила народна депутатка.
Голова парії переконана, світовий порядок ХХІ століття не повинен містити самої можливості геноциду. Це – висока і велика місія для всіх людей доброї волі на нашій планеті. І Естонія сьогодні зробила перший крок до того, щоб цю місію виконати, зауважила Олена Шуляк.
Символічно, що першим це питання розглядає вищий законодавчий орган саме цієї країни. Адже саме вони першими, ще у далекому 1993 році, визнали влаштований Сталінською Росією голодомор геноцидом українського народу.
«Ми знаємо Естонію як країну нульової толерантності до будь-якого тоталітаризму, диктатури, геноциду та інших проявів нелюдської антигуманної політики. І сьогодні вони першими розглянули питання про визнання геноциду, який вчинила та сама росія на території України – але вже у ХХІ столітті», – звернула увагу вона.