Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Досвід Сумщини у стратегічному плануванні відбудови може стати прикладом для інших деокупованих регіонів

  • 406
Олена Шуляк: Досвід Сумщини у стратегічному плануванні відбудови може стати прикладом для інших деокупованих регіонів

Сумщина вже розробила свою стратегію відбудови та економічного розвитку регіону, який може лягти в основу плану комплексного відновлення, що визначатиме основні просторові та соціально-економічні пріоритети відновлення.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час наради в Сумській обласній військовій адміністрації в межах робочого візиту на Сумщину.

«Ми ухвалили законопроєкт, який вже став законом і підписаний Президентом, що передбачає створення в Україні програми комплексного відновлення населених пунктів, і дозволить вирішити низку містобудівних питань, що виникли внаслідок військового вторгнення рф. Сумщина може стати першим регіоном, яка розробить такий план, бо вже має стратегію. Якщо вони будуть першими — зможуть поділитися своїм досвідом з іншими деокупованими областями», – наголосила вона.

За словами голови політсили, наявність комплексного плану відновлення — сигнал, зокрема, і для міжнародних донорів – адже ми показуємо, що маємо стратегічне бачення відновлення наших територій та чітко розуміємо пріоритети.

Крім того, Олена Шуляк розповіла, що наразі в парламенті до другого читання готується законопроєкт №7198 про відновлення зруйнованого житла.

«Сподіваюся, ми не будемо чекати на репарації від рф. Україна вже вилучає російські активи, ці кошти можна використовувати як компенсацію за пошкоджене житло українців. Як область, де постраждало багато саме житлових об’єктів, Сумщина може надати пропозиції для вдосконалення законопроєкту – ми обов’язково врахуємо їх при остаточному ухваленні документа», – зазначила політик.

Олена Шуляк також зауважила, що наразі в області визначено перелік із 266 пріоритетних об’єктів, які підлягають першочерговому відновленню. На це з держбюджету виділять 250 млн грн.

Йдеться про поточний ремонт, встановлення вікон, дверей, капітальний ремонт даху, а також ремонт тепломереж, водовідведення та електропостачання.

Загалом в області пошкоджено 2505 об’єктів. Серед них найбільше об’єктів – це житлові будинки (приватні) – 1568, багатоповерхівки 241, заклади освіти – 110 тощо.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy