Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Децентралізація визначатиме процес післявоєнного відновлення України

  • 355
Олена Шуляк: Децентралізація визначатиме процес післявоєнного відновлення України

Реформа децентралізації залишається однією з найважливіших, адже саме вона дозволить побудувати в Україні систему управління за європейським зразком. Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Для нас важливо добудувати архітектуру реформи в повному обсязі, щоб отримати, по-перше, спроможні громади, які мають можливості для відновлення та розвитку. По-друге, чітко і детально розмежовані повноваження, кошти і відповідальність. По-третє, чітке дотримання Конституції і Законів України на всій території», – пояснила Шуляк.

Вона нагадала, що це відбудеться лише після внесення змін до Конституції, які впровадять інститут префектів. Через повномасштабне вторгнення процес відкладений до завершення воєнного стану. Але вже зараз влада працює над завершенням реформи децентралізації.

«Маємо запровадити чітке визначення функцій місцевих державних адміністрацій – як обласного, так і районного рівнів. Зокрема, чіткий механізм забезпечення законності як для територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, так і для місцевого самоврядування. А також деполітизувати посади голів місцевих державних адміністрацій, запровадити конкурсний принцип добору на ці посади», – констатувала очільниця «Слуги Народу».

За її словами, це передбачено законопроєктом №4298, який підготує місцеве самоврядування і місцеві адміністрації до роботи в нових умовах децентралізації.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy