Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Держава планує компенсувати українцям втрачене під час війни житло

  • 2341
Олена Шуляк: Держава планує компенсувати українцям втрачене під час війни житло

В Україні можуть запровадити компенсацію за пошкодження та знищення житла громадян внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією росії.

Відповідний законопроєкт №7198 Верховна Рада ухвалила в першому читанні.

«Законопроєкт передбачає державну компенсацію за втрачене чи пошкоджене нерухоме майно під час війни з РФ. Йдеться про квадратні метри житлової площі, а не гроші. Так, у кожному населеному пункті окрема черга на компенсацію. Першочергове надання компенсації багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю та учасникам бойових дій. Комісія з розгляду питань для надання компенсації працюватиме у кожній громаді. Вона приймає заяви, організовує експертизу та надає висновок щодо компенсації», – сказала голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Як повідомила Олена Шуляк, на компенсацію матимуть право громадяни України (власники житла; інвестори в будівництво; члени кооперативів, які викупили житло; спадкоємці вищезазначених осіб). А також управителі багатоквартирних будинків для відновлення місць загального користування.

Інформаційне повідомлення про пошкоджене майно можна подати в електронній формі через застосунок «Дія», або у паперовій через ЦНАПи/нотаріусів.
Передбачаються два варіанти компенсацій за пошкоджене житло:
○ не підлягає відновленню – фінансується нове будівництво;
○ підлягає відновленню – власнику надаються кошти на відновлення або фінансуються будівельні роботи з відновлення.

«Нове житло має бути аналогічної житлової площі, але не більше 150 кв м; у тому ж населеному пункті або за бажанням іншому, але аналогічної категорії. Можна отримати житло вищої вартості, профінансувавши різницю самостійно. Можна обрати забудовника з-поміж тих, хто підписав договір з розпорядниками фонду. Компенсація на ремонт визначається за результатами оцінки. Гранична сума компенсації не може перевищувати вартості будівництва нового житла», – зауважила голова партії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy