Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Безпека, енергоефективність, екологічність та безбар'єрність – нові стандарти будівництва житла

  • 342
Олена Шуляк: Безпека, енергоефективність, екологічність та безбар'єрність – нові стандарти будівництва житла

Сьогодні Верховна Рада працює над новими стандартами та вимогами будівництва та відновлення житла, готовими критеріями якого мають стати безпека, енергоефективність, екологічні стандарти та безбар’єрність.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Ми усвідомлюємо, що ворожі обстріли будуть тривати, тому ми переглядаємо систему цивільного захисту. Буде нова система укриттів та бомбосховищ, будуть використовуватися споруди подвійного призначення, паркінги. Тому при плануванні нових територій, проєктуванні нових будівель питання безпеки буде номером один», – зазначила очільниці партії.

Олена Шуляк наголосила, що другим важливим критерієм у зведенні будинків і споруд буде енергоефективність.

«Ми пережили взимку енергетичний шантаж з боку РФ. Тому ми не можемо собі дозволити опалювати повітря. Відновлення відбуватиметься за новими стандартами», – пояснила Олена Шуляк.

Трете, за її словами – це екологічні норми, які мають відповідати стандартам Європейського Союзу.

«Ми не будемо використовувати ті будівельні матеріали, які заборонені в ЄС, зокрема, азбест. Важливо, аби матеріали після руйнувань з азбесту не були захоронені в землі, щоб наші ґрунти не були знищені. Потрібно переробляти будівельне сміття, аби повторно використовувати його. Лише в Бучанському районі є 10 млн тонн будівельного сміття. А скільки в Харкові та області?» – пояснила народна депутатка.

Що стосується безбар’єрності будинків, Олена Шуляк нагадала, що на сьогодні розроблено довідники, які допоможуть органам влади, архітекторам і проєктувальникам переосмислювати підходи до проєктування об’єктів під час відбудови.

Нагадаємо, парламент ухвалив ініційований головою політичної партії «Слуга Народу» Оленою Шуляк законопроєкт №7198 про виплату компенсації власникам знищеного та пошкодженого майна. Президент підписав цей законопроєкт 17 березня. Наразі виплати можуть оформити власники помешкань з пошкодженнями, які підлягають ремонту.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy