Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Мошенець: В Україні вже фіксують збитки довкіллю, які завдала росія

  • 304
Олена Мошенець: В Україні вже фіксують збитки довкіллю, які завдала росія

Державна екологічна інспекція України створила оперативний штаб, який фіксує всі збитки довкіллю. Серед зафіксованих злочинів – обстріли та бомбардування промислових та енергетичних об’єктів, спалювання лісів, підрив нафтобаз, забруднення Чорного та Азовського морів (через затоплення кораблів, у тому числі із боєприпасами, паливно-мастильними матеріалами), затоплення шахт на окупованому Донбасі та загибель тварин і рослин.

Про це розповіла заступник голови комітету з питань антикорупційної політики, народний депутат «Слуги Народу» Олена Мошенець.

«У міжнародному праві завдання навмисної шкоди природному середовищу вважається воєнним злочином. Найбільше число цих злочинів російські війська вчинили на Київщині, Слобожанщині, Донеччині та півдні України, але від дій агресора страждають практично всі регіони України», – зауважила вона.

Так, зазначає Олена Мошенець, російські війська десятки разів влучали у нафтобази і автозаправні станції, у підприємства хімічної промисловості, зокрема у Рубіжному на Луганщині та в Сумах, що призводило до витоків азоту і аміаку. Азот та аміак підіймаються вгору та забруднюють атмосферне повітря, так само як і хімічні речовини, що вивільняються під час артилерійських, мінометних та ракетних обстрілів. Уламки ракет і снарядів, потрапляючи в землю, отруюють ґрунт та ґрунтові води, повідомила політик.

«Ще одна з небезпек – це мінування Чорного моря та сухопутних територій України. На сьогодні, за даними ООН, Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. Понад 80 тисяч квадратних кілометрів території України потребують очищення від мін та вибухонебезпечних залишків. росія повинна понести відповідальність за воєнні злочини, вчинені на території України», – наголосила народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy