Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Мошенець: Україна стала однією з найактивніших на зимовій сесії ПАРЄ

  • 6292
Олена Мошенець: Україна стала однією з найактивніших на зимовій сесії ПАРЄ

Українська делегація була однією з найактивніших під час нещодавньої зимової сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), що тривала 24-28 січня у Страсбурзі. На цьому наголосила народна депутатка від «Слуги Народу» та заступниця члена Постійної делегації у ПАРЄ Олена Мошенець у блозі на LB.ua.

Вона зазначила, що однією з найгостріших тем стало припинення насильницьких зникнень на території Ради Європи.

Протягом 2014-2021 років розпочато 12449 кримінальних проваджень за фактами безвісного зникнення та незаконного позбавлення волі 13495 осіб, зокрема 1136 військовослужбовців.
Упродовж цих років оголошено у розшук 810 осіб, зниклих безвісти на території проведення операції Об’єднаних сил.
Також оголошено в розшук 90 осіб, зниклих безвісти у Криму після анексії півострова.

«Україна неодноразово підтверджувала готовність практично реалізовувати домовленості щодо пошуку та звільнення осіб, незаконно позбавлених волі на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей внаслідок збройної агресії РФ. Це питання постійно опрацьовується в межах роботи гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі», – заявила вона.

За словами Олени Мошенець, завдяки домовленостям ТКГ спочатку агресії РФ на Сході України звільнено 1768 незаконно позбавлених волі і встановлено місцезнаходження 1693 громадян. У 2021 році 140 особам виплатили по 100 тис. грн в інтересах незаконно ув’язнених окупаційною адміністрацією та органами влади РФ українських громадян.

Також, наголосила народна депутатка від «Слуги Народу», Україна демонструє відкритість та готовність до вироблення прийнятного механізму ідентифікації та передачі останків зниклих безвісти родичам.

«Поступово створюється база даних ДНК, генотипів встановлених останків, а цього року очікується початок повноцінного функціонування ДНК-лабораторії у Донецьку, наданої місту в якості гуманітарної допомоги. Наразі попередньо віднайдені на тимчасово окупованій території Донбасу 26 місць поховань невстановлених осіб», – розповіла вона.

Водночас, зазначила заступниця члена Постійної делегації у ПАРЄ, на міжнародному рівні Україна бореться з насильницьким зникненням, подаючи позови до Міжнародного суду ООН та Європейського суду з прав людини. А у 2015 році наша держава приєдналася до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень (CED).

На січневій сесії ПАРЄ було ухвалено Резолюцію №2425 «Припинення насильницьких зникнень на території Ради Європи», до якої українська делегація подала шість поправок, і всі вони були підтверджені.

«Сподіваємось, що це допоможе повернути всіх зниклих додому та уникнути такого ганебного явища, як насильницькі зникнення, у майбутньому», – заявила вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy