Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Криворучкіна: Зелене відновлення – основа стратегії відбудови України

  • 143
Олена Криворучкіна: Зелене відновлення – основа стратегії відбудови України

На усунення наслідків шкоди, яку рф завдала природному середовищу України, можуть знадобиться десятиліття, але займатися відновленням країни потрібно вже зараз. Про це заявила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», заступниця Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна під час слухань «Відбудова України за європейськими принципами зеленого відновлення».

«Відновлення України – це наше спільне завдання. Саме тому, ми запросили на слухання представників інших комітетів, міністерств, міжнародні організації, експертів. Ми маємо спільно впроваджувати найкращий європейській та світовий досвіт задля того, щоб мінімізувати наслідки від шкоди, завданої окупантами та відбудовувати Україну», – наголосила ініціаторка заходу Олена Криворучкіна.

Вона нагадала, що в Україні схвалена стратегія «зеленого відновлення», а задача держави – не просто відбудувати як було, а зробити краще, ніж до війни.

«Зелене відновлення – основа стратегії відбудови України. Основа відновлення – дотримання екологічного законодавства, зокрема щодо стратегічної екологічної оцінки планів та програм й оцінки впливу на довкілля задля врахування екологічних пріоритетів під час планування відновлення в Україні. Слоган «Відбудувати краще та екологічніше, ніж було» – має стати одним із керівних принципів відновлення країни», – резюмувала заступниця профільного комітету.

Голова екологічного комітету Олег Бондаренко зазначив, що Україна продовжує йти євроінтеграційним шляхом і це повністю відповідає курсу «Зеленого відновлення України».

«Україна впевнено йде шляхом європейського зеленого курсу, який має стати одним з об’єднуючих елементів для України та країн ЄС. Це стосується не тільки кліматичної політики, або впровадження циркулярної економіки, а й зеленої модернізації всіх економічних та соціальних сфер», – сказав Олег Бондаренко, звертаючись до учасників слухань.

Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк під час виступу зазначила, що на сьогодні 151 територіальна громада в 14 областях почала працювати над програмами комплексного відновлення.

«Один з наших принципів відновлення України – будувати краще, ніж було. Всі знають, що ми хочемо використовувати сучасні технології, впроваджувати європейські стандарти та точно не відбудовувати ту чи іншу інфраструктуру за застарілими радянськими практиками», – зазначила Шуляк.

Своєю чергою голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Андрій Герус наголосив, що враховуючи постійні атаки ворога на енергосистему України, треба приділити увагу розвитку напрямку накопичування, акумулювання електроенергії, який дозволить забезпечувати систему необхідним обсягом електроенергії під час пікових навантажень.

«Ми розраховуємо, що вже у цьому році буде реалізовано понад десять проєктів, які започаткують розвиток систем накопичення електроенергії в Україні», – зазначив народний депутат.

Про проблему замінування, яку треба враховувати у процесі відновлення, розповіла голова підкомітету з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об’єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету з питань екологічної політики та природокористування Юлія Овчинникова.

«30% нашої країни є замінованими. Тільки за 2023 рік Україна, боронячись та захищаючись кожного дня, розмінувала території, які перевищують площу Чорногорії», – заявила парламентарка.

Олена Криворучкіна, як ініціатор слухань, окремо подякувала міжнародним партнерам України, які впродовж всієї війни підтримують Україну реальною допомогою. Особливо тим, чиї представники змогли особисто долучиться до обговорення: Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, Програма ООН з довкілля (UNEP), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD), ОБСЄ (OSCE).

Важливо зазначити, що Слухання, які проходять за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки шкоди довкіллю, продовжаться розглядом інструментів та механізмів зеленого відновлення.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy