Олена Хоменко: Україна активно вивчає досвід інших держав стосовно сімейних форм виховання дітей
- 59
Розвиток сімейних форм виховання дітей, які залишились без батьківської опіки, є незмінним державним пріоритетом. Попри повномасштабну війну, українці продовжують усиновлювати, встановлювати опіку, піклування або патронат та створювати прийомні родини.
Про це повідомила народна депутатка від парламентської фракції «Слуга Народу», віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко.
«Хоча попереду багато роботи, Україна – на правильному шляху, адже кожна дитина заслуговує на зростання в сімейному оточенні», – наголосила вона.
Парламентарка нагадала про державну онлайн-платформу – «Україна для кожної дитини» dity.gov.ua.
«Це єдина державна платформа з детальною інформацією про всі можливі сімейні форми виховання, а також лінією турботи для консультації та підтримки від кваліфікованих спеціалістів», – розповіла Хоменко.
Також, зазначила вона, Україна активно вивчає досвід інших держав з розбудови ефективної системи захисту прав дитини та реформування системи інституційного догляду.
Народна депутатка навела приклад Швеції, де система працює першочергово задля збереження родинних зв’язків та розвитку сімейних форм виховання.
«Вони працюють на превенцію інституалізації, надають різноманітні послуги з метою підтримки сімей. Наприклад, батькам дітей з інвалідністю там пропонують можливість регулярного перепочинку, в той час, як діти продовжують навчатися, розвиватися і соціалізуватися, маючи підтримку з боку асистентів. Це одна з багатьох практик, які нам варто розвивати», – акцентувала Олена Хоменко.
За словами віцепрезидентки ПАРЄ, у межах Асамблеї вона і надалі працюватиме за напрямом розвитку форм сімейного виховання в Україні.
«Зокрема, на найближчому засіданні парламентського Нетворку щодо становища українських дітей ми плануємо розглянути прогрес України у питанні забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному оточенні. Ми висвітлимо проєкти міжнародної підтримки у створенні сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та запропонуємо міжнародним партнерам долучатися», – повідомила Олена Хоменко.