Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олексій Жмеренецький: Закон про віртуальні активи детінізує ринок та розвиватиме інноваційну економіку країни

  • 6685
Олексій Жмеренецький: Закон про віртуальні активи детінізує ринок та розвиватиме інноваційну економіку країни

Верховна Рада ухвалила закон про віртуальні активи із врахуванням пропозицій Президента. Відповідно до них, регулювати ринок віртуальних активів буде Національна комісія з цінних паперів і Нацбанк.

Ринок віртуальних активів в Україні буде детінізовано, обмінники запрацюють легально, а міжнародні криптобіржі отримають змогу реєструвати філії в Україні. Зі свого боку громадяни та компанії зможуть офіційно працювати з віртуальними активами, отримувати доходи та сплачувати податки. Про це заявив Олексій Жмеренецький, народний депутат від «Слуги Народу», співавтор закону.

За його словами, після ухвалення закону Національна комісія розробить необхідні нормативно-правові акти, а Верховна Рада тим часом працюватиме над ухваленням змін до Цивільного та Податкового кодексів у цій частині.

«Щоденний обіг віртуальних активів в Україні оцінюється в 1 млрд грн! Водночас більша частина з них залишається в “тіні”. Через фактичну відсутність законодавства не було легальної можливості обміняти віртуальні активи на гроші, не було можливості зареєструвати підприємство на території України та працювати в галузі віртуальних активів, сплачувати податки. Не було можливості відстояти свої права в суді, захиститися від свавілля органів, які приходять вилучати обладнання», – пояснив депутат.

За його словами, відтепер постачальники послуг у віртуальних активах матимуть державну реєстрацію, інформація про них міститиметься у єдиному державному реєстрі, а також з’явиться можливість моніторити доброчесність гравців.

«Усі гравці зможуть збільшити обсяги свого бізнесу, бо він перестане бути “кустарним”, “тіньовим”. Українські компанії будуть реєструватися в українській юрисдикції, а не в інших країнах, де є правове поле для віртуальних активів. Відповідно будуть платити податки тут, не виїжджаючи за кордон», – наголосив він.

Олексій Жмеренецький також додав, що закон формує правове поле для роботи на ринку віртуальних активів, визначає їхній правовий статус, класифікацію, типи бізнесових послуг у цій галузі, регуляторів, державні реєстри, санкції за порушення законодавства та інші важливі юридичні деталі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy