Олексій Устенко: Наше завдання – повернути українських спеціалістів із заробітків
- 5662
Чинна влада працює над реалізацією однієї з основних передвиборчих тез Президента та партії «Слуга Народу»: зробити так, щоб люди не казали «хочу поїхати за кордон», а «хочу повернутися в Україну». Про це заявив народний депутат від «Слуги Народу» Олексій Устенко на форумі «Україна 30. Трудові ресурси».
«Парламент багато чого зробив – один із найкращих в світі режимів оподаткування для ІТ-індустрії “Дія Сіті”. І саме там буде запроваджений податок на виведений капітал. Сподіваюсь, він добре себе проявить, і ми зможемо імплементувати його на всю країну і на представників бізнесу. Так само, як і індустріальні парки – важливий закон, який буде проголосований у вересні», – зазначив він.
За його словами, з 2014 року на заробітки за кордон поїхали понад 3 млн українських громадян, які потенційно могли створювати нові робочі місця в Україні, стаючи підприємцями. 50% з них виїхали, бажаючи отримувати більшу зарплатню. Інша половина – для самореалізації, адже в Україні не могли працювати за фахом та не бачили перспективи.
«На жаль, цих людей ми частково втратили. Тому що там вони отримали житло або купили його завдяки високооплачуваній роботі. І наше завдання – повернути спеціалістів, які можуть працювати тут», – сказав Олексій Устенко.
Народний депутат наголосив, що цю ситуацію поліпшать, зокрема, програми захисту внутрішніх товаровиробників, які нині держава впроваджує.
«Це те, чого не робилося з 2014 до 2019-го, коли ми закуповували ті ж потяги за кордоном. Не було підтримки нашого виробника. І сьогодні ці програми імплементуються. Видано 32 млрд грн кредитів під програму 5-7-9. А це – величезна потужна фінансова допомога для наших підприємців», – розповів Олексій Устенко.
Крім того, цьому сприяє і реалізація великих інфраструктурних проєктів, зокрема зведення нових доріг у межах програми «Велике будівництво».
Окремо Олексій Устенко вважає, що стимулюватиме зростання робочих місць і пошук Україною нових ринків не лише у Європі чи США.
«В нас величезні перспективи для наших товаровиробників в азійських країнах. Чудові можливості на Близькому Сході. І так само, наприклад, Африканський регіон активно росте, де ми можемо ставати потужними гравцями», – заявив він.