Олексій Мовчан: В Україні можуть зняти мораторій на продаж майна держпідприємств
- 223
В Україні планують покроково зняти мораторій на примусову реалізацію майна держкомпаній із часткою держави понад 25% у межах виконавчого провадження та вдосконалити процедури реалізації арештованих активів. Це матиме позитивний ефект на економіку країни.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан, коментуючи відповідний законопроєкт № 11139.
У результаті ухвалення цього документа будуть встановлені справедливі та рівні умови здійснення господарської діяльності. Також це сприятиме відновленню конкурентної ринкової економіки, поліпшенню інвестиційної привабливості держкомпаній та підвищенню ефективності виконання судових рішень завдяки застосуванню найкращих практик аукціонних торгів.
Наразі в Україні існує велика частка державних непрацюючих підприємств, якими неможливо ефективно управляти через мораторій на їх продаж.
«Ще з 2003 року в Україні встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна підприємств, установ, організацій, юридичних осіб, частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25%. Це був тимчасовий захід для розв’язання деяких проблем в економіці. Але немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Тому даний мораторій вже відсвяткував своє 20-річчя», – поінформував Олексій Мовчан.
За його словами, мораторій призвів до того, що в Україні утворилося сотні підприємств-мерців, які вже не здійснюють діяльності, існують на папері чи не можуть розрахуватися зі старими боргами.
«Велика частина державних підприємств не функціонує, їх майно простоює, руйнується та розкрадається. Виходить, що дія мораторію не виконує свої функції щодо збереження такого майна, а навпаки перешкоджає акумуляції наявних ресурсів з метою їх ефективного використання та відновлення державного виробничого потенціалу», – зазначив політик.
Народний депутат наголосив, що такі підприємства обмежені у доступі до кредитування, оскільки таке майно не може бути заставою по кредитах у зв’язку з неможливістю стягнення.