Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олексій Мовчан: Україна буде забезпечена достатніми обсягами пального без стрибків цін на нього

  • 6929
Олексій Мовчан: Україна буде забезпечена достатніми обсягами пального без стрибків цін на нього

Кабінет Міністрів запропонував скасувати акциз на пальне та знизити ставку ПДВ з 20% до 7% Відповідний законопроєкт №7137 уряд подав для ухвалення Верховною Радою.

За словами народного депутата від «Слуги Народу» Олексія Мовчана, таке рішення надасть змогу забезпечити населення пальним без збільшення ринкових цін.

«Через напад Росії на Україну низка підприємств нафтопереробної галузі зупинили своє виробництво. Також існують труднощі з постачанням пального, через що зменшились його обсяги у мережах АЗС і є ризик значного здорожчання пального. Зниження ставки ПДВ та скасування акцизного податку на бензини моторні, дизель та скраплений газ допоможе значно зменшити розмір податків, які складають більше половини ціни пального, та стримати зростання вартості пального через переорієнтацію імпорту», – пояснив Олексій Мовчан.

За його словами, найближчим часом народні депутати мають розглянути цей законопроєкт.

Крім того, 12 березня Уряд затвердив зміни до формули розрахунку максимальної дозволеної ціни пального на заправках. Її визначатимуть за збільшеною ціною логістики та доплати до котирування у Північно-західній Європі (NWE), куди наразі переорієнтоване постачання пального українськими АЗС.

У Міністерстві економіки пояснили, що збільшення формули дасть економічний стимул мережам завозити більше пального.

«Натомість по формулі розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам не вигідно», – зазначила перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлії Свириденко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy