Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олексій Мовчан: У Раді ініціюють законопроєкт, який сприятиме збільшенню надходжень від приватизації

  • 82
Олексій Мовчан: У Раді ініціюють законопроєкт, який сприятиме збільшенню надходжень від приватизації

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №11069 щодо підвищення ефективності розпоряджання державним і комунальним майном та процесів відновлення, сприятиме збільшенню надходжень до бюджету від приватизації державного майна.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан.

«Ринок малої приватизації державного майна відновив свою роботу у серпні 2022 року. Лише за 2023 рік цей вид торгів поповнив бюджети різних рівнів на понад 3,3 млрд гривень. 4 млрд до держбюджету за 2024 рік – таку суму надходжень очікує Фонд держмайна від продажу об’єктів приватизації у поточному році», – повідомив народний депутат.

Водночас, за його словами, ці надходження можуть бути ще більшими. Тому у законопроєкті пропонується посилити запобіжники від зривів для недоброчесних учасників аукціонів.

«Сьогодні невеликий гарантійний внесок дозволяє учасникам торгів зловживати своїми правами й надмірно підвищувати ставки. У разі перемоги такий учасник може передумати й відмовитися від приватизації. В результаті стартова ціна об’єкта знижується, а бюджет не отримує кошти з огляду на необхідність проведення повторного аукціону», – зазначив Олексій Мовчан.

Парламентар зауважив, що законопроєкт передбачає перегляд підходу до визначення головного запобіжника, а саме: гарантійного внеску.

«Доречно встановити, що у випадку, якщо не відбувається хоча б один аукціон з продажу об’єкта малої приватизації, розмір гарантійного внеску становитиме 20% від середнього арифметичного фінальних ставок учасників попереднього аукціону, який був скасований. Такий крок дозволить мінімізувати можливості учасників для маніпуляцій та зривів аукціонів», – резюмував Олексій Мовчан.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy