Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олексій Леонов: Цифровізація митниці сприятиме спрощенню митних процедур

  • 121
Олексій Леонов: Цифровізація митниці сприятиме спрощенню митних процедур

Впровадження цифрових процесів дозволить створити сервісну модель функціонування митниці в Україні. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань оподаткування податком на додану вартість Олексій Леонов.

«Цифровізація митниці сприятиме спрощенню митних процедур, забезпечить розвиток інформаційного обміну з митними органами сусідніх держав, дозволить створити сервіс-орієнтовану модель функціонування митниці», – пояснив парламентар.

Він додав, що це також підвищить рівень кіберзахисту, впровадить безпаперові та безконтактні процедури.

«У певних аспектах ми насправді матимемо «митницю без митників», як це й говорив Президент Зеленський», – зауважив Леонов.

За його словами, Міністерство фінансів вже схвалило стратегічний план цифровізації Держмитслужби, втім Митниця потребує інституційного зміцнення.

«Серед фахівців домінує думка, що відсутність права на проведення оперативно-розшукової діяльності у нашої Митниці значно звужує її можливості. Є й фахові рекомендації від Консультативної місії ЄС в Україні та від експертів митної адміністрації США. Вони констатують, що наявних повноважень у митних органів України недостатньо», – констатував народний депутат.

На його думку, для обговорення та розв’язання цих проблем доцільно провести Круглий стіл.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy