Олексій Леонов: Кримінальна відповідальність за контрабанду – це вимога партнерів та поповнення держбюджету
- 255
Повернення кримінальної відповідальності за контрабанду – це відповідь на вимогу наших партнерів та об’єктивна потреба збільшення надходжень до державного бюджету.
Про це розповів у колонці для РБК-Україна народний депутат «Слуги Народу» Олексій Леонов.
За його словами, кримінальна відповідальність передбачена не в усіх країнах ЄС. Там спираються на високий рівень законослухняності суб’єктів господарювання та громадян, додав він.
«Через повернення кримінальної відповідальності створюється своєрідна “зона підвищеної нетерпимості” до контрабанди саме на стику європейського та українського ринків. І це має заспокоїти наших партнерів, для яких контрабанда з українських теренів є досить чутливим питанням», – пояснив народний депутат.
Ще один важливий аспект у питанні повернення відповідальності пов’язаний з перезапуском Бюро економічної безпеки. Бо саме до компетенції БЕБ буде віднесено підслідність справ з контрабанди, а ось це питання вже входить до переліку завдань, виконання яких контролює Європейська Комісія, і якість виконання яких може вплинути на процес євроінтеграції, зауважив Олексій Леонов.
Також він звернув увагу на те, що до повномасштабного вторгнення державний бюджет майже на третину поповнювався саме з митних платежів.
«За інформацією Державної казначейської служби України за підсумками 2020 р. бюджет недоотримав понад 28,5 млрд грн планових платежів, передбачених законом про Держбюджет. Зараз є пряма вимога президента спрямувати всі ресурси держави на оборону та нагадування наших партнерів про те, що бюджетна стійкість є пріоритетним завданням самої України. І в цьому контексті варто нагадати, що повернення кримінальної відповідальності за контрабанду вже відкрило нам доступ до отримання фінансової допомоги з боку ЄС на суму в 1,5 млрд євро», – сказав політик.
Наразі Кримінальний кодекс, зокрема, поповнено новими статтями, якими встановлено кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та контрабанду підакцизних товарів. Покарання досить суворі, нові норми передбачають:
– кримінальну відповідальність за товарну контрабанду вартістю від 7,57 до 15,14 млн грн у вигляді штрафу від 170 до 425 тис. грн, а вартістю понад 15,14 млн грн – відповідальність: від штрафу в 850 тис. грн до позбавлення волі на 11 років з конфіскацією майна;
– для підакцизних товарів вартістю від 1,136 до 2,271 млн грн діятиме покарання від 340 тис. грн штрафу до 6 років позбавлення волі, а вартістю понад 2,271 млн грн – від 1,275 млн грн штрафу до 12 років в’язниці з конфіскацією майна.