Олексій Красов про проєкт «Енергія сонця – лікарням»
- 83
Стабільне електропостачання в умовах постійних обстрілів росією енергетичних об’єктів є критично важливим для медичних закладів. Держава докладає максимум зусиль для забезпечення лікарень альтернативними джерелами енергії.
За ініціативи Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг реалізується проєкт «Енергія сонця – лікарням» з встановлення сонячних панелей на медзакладах у різних областях, зокрема в Харківський.
Про це повідомив член комітету, народний депутат від парламентської фракції «Слуга Народу» Олексій Красов.
За його словами, Харківщина – один з найбільш постраждалих внаслідок війни регіонів в контексті генерації електроенергії.
«Лозівська міська лікарня – це вже другий об’єкт, де завершується монтаж мережевої сонячної електростанції, яка допоможе закладу компенсувати власне споживання електроенергії», – розповів парламентар.
Потужність станції, уточнив він, складатиме 30 кВт, з використанням інвертора та 84 сонячних панелей загальною потужністю 37 кВт.
«Згідно з прогнозами, встановлена система зможе виробляти близько 39 682 кВтгод електроенергії на рік, що є значною підтримкою для лікарні в умовах енергетичних викликів», – зауважив Красов.
Крім того, додав нардеп, влітку система генеруватиме до 5300 кВтгод, навесні та восени – по 4000 кВтгод, а взимку – 1100 кВтгод. Це дозволить суттєво зменшити витрати на енергію, що особливо важливо для стабільної роботи медзакладів у регіоні.
«Реалізація таких проєктів є критично важливою для розвитку енергетичної незалежності та безпеки лікарень, особливо в умовах поточних викликів для країни», – наголосив Олексій Красов.
Раніше, розповів парламентар, у межах проєкту встановили 82 сонячні панелі на даху Нововодолазької центральної лікарні на Харківщині, сонячною електростанцією оснастили Стрийську центральну міську лікарню на Львівщині. Загалом планується обладнати сонячними електростанціями 9 медзакладів у різних областях.