Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Завітневич: У 2022 році видатки на безпеку та оборону будуть рекордними

  • 9846
Олександр Завітневич: У 2022 році видатки на безпеку та оборону будуть рекордними

Вперше в історії країни у проєкті Державного бюджету на 2022 рік запланований обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить рекордні 5,95% від ВВП (відповідний показник у 2021 році становив 5,92%, а у 2020 році – 5,45% від ВВП). Це дозволить стимулювати розвиток підприємств ОПК і забезпечити наші ЗСУ всім необхідним.

Про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Завітневич.

«Ніколи таких видатків на сектор безпеки і оборони не було. Бачимо, що фінансування армії і оборонних ініціатив залишається однією з ключових статей в проєкті Державного бюджету на 2022 рік», – сказав він.

Окрім бюджетних видатків на оборону Україна отримає міжнародну допомогу від урядів Франції (12,6 млрд грн), Великої Британії (6,7 млрд грн) та США (1,7 млрд грн). Також рекордні кошти 32,9 млрд грн передбачені на програму розвитку озброєння та військової техніки.

«Ми чудово розуміємо, що супутником бойового досвіду обов’язково має бути сучасне озброєння та техніка. Ми маємо робити крок вперед, щоб наші військові могли застосовувати та використовувати новітню зброю. У нас є розробки, плани, які тепер мають втілитися в життя. Це також дасть стимул для розвитку підприємств ОПК, що дозволить не тільки забезпечити обороноздатність та безпеку країни, а й сприятиме збільшенню робочих місць на підприємствах ОПК», – пояснив голова комітету.

Також 5,5 млрд грн виділено для забезпечення житлом учасників АТО/ООС зі статусом внутрішньо переміщених осіб. Видатки державного бюджету для Міністерства оборони в 2022 році заплановані у сумі 131 млрд грн без урахування державних гарантій, що більше 2021 року на 13,4 млрд грн. Окрім того, 72 млрд грн спрямують на грошове забезпечення і заробітну плату військовослужбовців, що на 11,2 млрд грн більше, ніж у 2021 році.

«Ми неодноразово порушували питання грошового забезпечення на засіданнях комітету, адже ті люди, які ризикують своїм життям, мають відчувати увагу держави», – сказав Олександр Завітневич.

Більше того, 7,5 млрд грн спрямують на пальне та речове майно для армії, 4,1 млрд грн – на харчування, 3,5 млрд грн – на соціальне забезпечення військовослужбовців, 2,1 млрд грн – на утилізацію боєприпасів, озброєнь, військової техніки та пожежний захист, а також 1,3 млрд грн на будівництво житла для військових.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy