Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Завітневич розповів, що змінилося в законі про олігархів до другого читання

  • 7246
Олександр Завітневич розповів, що змінилося в законі про олігархів до другого читання

Неможливість фінансувати політичну агітацію і мітинги, наявність у реєстрі олігархів партій, на які вони мають «значний вплив», можливість олігарха бути присутнім на засіданні РНБО щодо його справи – сьогодні Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки затвердив поправки і рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт про олігархів у цілому.

Голова комітету Олександр Завітневич назвав головні зміни до другого читання, які підтримали члени комітету.

По-перше, доопрацьований проєкт точніше визначає коло осіб, до яких він застосовуватиметься. Так, у реєстрі олігархів будуть тепер безпосередньо олігархи, їхній бізнес і партії, на які вони мають «значний вплив». Також додано термін – представник особи, включеної до реєстру (представник олігарха) – це фізична особа, яка проводить зустрічі (розмови) з публічними службовцями від імені та/або в інтересах особи, включеної до реєстру.

По-друге, якщо заплановано розгляд питання на РНБО про визнання особи такою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігарх), то вона може бути присутня на засіданні і може надати пояснення (презумпція невинуватості).

По-третє, розширено поняття «участі у політичному житті» – особа є високопосадовцем або її близькою особою, обіймає посаду у керівних органах політичної партії та/або фінансувала діяльність політичної партії, політичну агітацію або проведення мітингів чи демонстрацій з політичними вимогами.

По-четверте, рішення про визнання особи олігархом ухвалюється РНБО та набирає чинності з дня опублікування офіційного Указу Президента України. Передбачається, що особа, щодо якої планується розгляд питання про визнання її олігархом, має право подати особисто письмові пояснення та інші документи з цього приводу у термін не пізніше 5 робочих днів до засідання РНБО.

До другого читання у документі також передбачили, що тепер:

  • декларувати зустрічі з олігархом повинні також керівники держкомпаній, патронатна служба;
  • порушення обов’язку подання декларації про контакти є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності;
  • олігархи не зможуть фінансувати політичну агітацію і мітинги;
  • декларації про контакти з олігархами будуть подаватися із дня набрання чинності законом, але протягом 14 днів із дня введення його в дію.

«Україні потрібна інституційна основа для успішної протидії тим проявам системи, яка забезпечувала олігархам протягом багатьох років домінування в політичному житті. Президентський законопроєкт – це початок справжнього процесу деолігархізації в Україні, тож очікуємо на голосування в парламенті», – наголосив Олександр Завітневич.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy