Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Завітневич розповів, що передбачає законопроект про мобілізацію

  • 457
Олександр Завітневич розповів, що передбачає законопроект про мобілізацію

Скасування строкової служби, оновлення даних онлайн без ТЦК, звільнення людей з інвалідністю від служби: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №10449, який змінює порядок мобілізації в Україні.

Як наголосив голова оборонного комітету ВР, народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Завітневич, законопроект має на меті впорядкувати необхідні для посилення обороноздатності заходи, він є довгостроковим інструментом. 

«Насамперед він забезпечує запровадження ефективних механізмів, які дозволять мати оперативну об’єктивну інформацію про військовозобов’язаних України та запроваджувати цивілізований порядок їх залучення до потреб оброни України, а також вирішує питання демобілізації тих наших військовослужбовців, які вже тривалий час знаходяться на фронті», – сказав він.

За словами Олександра Завітневича, в документі передбачено декілька важливих напрямків.

По-перше, визначеність.

«Люди з інвалідністю всіх груп — звільнені від військової служби, а добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації», – зазначив голова профільного комітету.

По-друге, можливість відпочити. Так, щорічна основна відпустка під час дії воєнного стану, протягом календарного року може надаватися частинами не менше 15 календарних днів. Також надається додаткова відпустка на період воєнного часу. А військовослужбовці звільнені з полону — отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення.

По-третє,  прозорість. Відтепер людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або піти в найближчий ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реєстру військовозобов’язаних «Оберіг». Також можна буде переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК, але після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою. 

Строкова служба скасовується, а замість неї запроваджується базова військова підготовка.  

Мобілізація має відбуватися, перш за все, по принципу справедливості. Як зазначив Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський – ті, хто з першого дня на війні заслуговують на те, щоб їх замінили на фронті. Але мобілізація — це не тільки коли солдати йдуть на фронт, а й мобілізація зусиль і вона стосується усіх нас, всіх громадян України. Ми маємо жити за правилом: або ти працюєш або ти  воюєш.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy