Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Завітневич: Навіщо і як в Україні діятиме система національного спротиву

  • 4894
Олександр Завітневич: Навіщо і як в Україні діятиме система національного спротиву

В Україні можуть сформувати систему національного спротиву, яка максимально сприятиме широкому залученню населення для забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави.

Відповідний законопроєкт №5557 парламент підтримав у першому читанні.

«Роками питання впорядкування територіальної оборони ігнорувалося й відкладалося. Саме тому Президент ініціював проєкт, який розроблений для реалізації положень стратегічних документів у сфері національної безпеки і оборони та визначення засад національного спротиву. В умовах оборони від агресивних дій РФ нам потрібна всеохоплююча система підготовки до спротиву в разі загострення ситуації. Законопроєкт «Про основи національного спротиву» є вкрай важливим, ми зможемо суттєво підвищити боєздатність підрозділів і створити додатковий резерв, який можна буде залучити у випадку масштабних військових дій», – пояснив голова Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

За його словами, проєкт врегульовує такі важливі питання: розвиток територіальної оборони, організація руху опору, підготовка громадян України до національного спротиву. Усе це є невід’ємною складовою всеохоплюючої оборони держави на всій території України.

Сили територіальної оборони виводяться зі складу Сухопутних військ ЗСУ і отримають окреме фінансування.

Як зауважив народний депутат, територіальна оборона організовувалась і раніше, але очевидно, що в умовах російської агресії це питання потребує суттєвих змін, урахування досвіду країн- членів НАТО, зокрема Естонії, та врегулювання на законодавчому рівні.

«Ухвалення закону про національний спротив допоможе об’єднати націю, продемонструвати рішучість українців у відсічі агресору», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy