Олександр Санченко про топ-5 місць в Україні для подорожі на травневі свята
Українська Атлантида, Рожеве озеро, містичний каньйон, козацька республіка і перша українська устрична ферма. Торік улітку Олександр Санченко об’їхав всю Україну і точно знає, які місця вас вразять. Далі – 5 найдивовижніших місць для відпочинку, куди можна вирватися на травневі свята: цікаві, незвичні і непопсові. Обирай одне з них і #МандруйУкраїною!
Рожеве озеро. Херсонщина
Колись сюди їздили добувати сіль чумаки – тут навіть лишилися руїни заводу та дерев’яні стовпчики, що ділять озеро на чеки. Сьогодні ж Рожеве озеро під Генічеськом – магніт для туристів і фотографів з усієї України (і не тільки). Фантастичний колір воно має завдяки мікроводорості, що здатна жити в дуже солоній воді. Відтінок озера відрізняється залежно від пори року, температури та вологості повітря. Найбільш насичений рожевий ви побачите влітку, але і в травні вам теж вдасться насолодитися неймовірними краєвидами.
Раджу обов’язково зустріти тут захід сонця: у вечірньому світлі озеро виглядає особливо спокійно та магнетично. А сіль під ногами рипить, наче сніг. Однозначний маствізіт! 👍🏻
Більше про Рожеве озеро дивіться у моєму влозі з подорожі Півднем України. Там ще й Молочний лиман, і Кам’яні могили, і топова добірка крутих місць у Маріуполі:
Як доїхати?
Своїм ходом – з Херсона автобусом до смт Чаплинка, звідти – автобусом до Григорівки. Далі 4 км ґрунтової дороги до Рожевого озера.
Інший варіант – потягом до станції Новоолексіївка, звідти автобусом через Чаплинку.
Актівський каньйон. Миколаївщина
Легендарний Гранд-Каньон у Колорадо – далеко. А до нашого, не менш крутого та захоплюючого Актівського каньйону – рукою подати. Якщо бути точнішим, треба лишень приїхати на Миколаївщину.
Це місце підкорило мене своєю величчю (каньйон довжиною 5 км, а скелі подекуди – до 50 м у висоту!), містичністю та спокоєм. Скажу чесно: місцями було навіть трохи лячно, але від того враження ще гостріші. До речі, відчуття містичності виникає не просто так. Історики кажуть, що древні племена проводили тут багато ритуалів, ховали скіфських царів, а сам каньйон називають «Долиною диявола».
Подивіться разом зі мною захід сонця на найвеличнішому каньйоні України – клікайте на посилання:
Як доїхати?
Або автобусом Миколаїв – Братське і звідти пішки до Актового (відстань складає 4 км, можна прогулятися Трикратським лісом).
Бакота. Хмельниччина
Це затоплене село на Хмельниччині, яке називають українською Атлантидою. Дивовижно красиве місце із сумною історією: у 1980-х роках для будівництва ГЕС на Дністрі всіх мешканців звідси відселили, а село повністю затопили водою. Тим не менше, тут зберігся унікальний скельний монастир, який вважають справжнім місцем сили. У кам’яних печерах, деякі з яких збереглися донині, з 11 по 15 століття жили монахи.
Бакота – одне з найцікавіших місць в Україні не лише через своє незвичайне минуле. Сюди приїздять і просто насолодитися красою природи та фантастичними пейзажами. А ще тут вирощують цінні трави, аромат яких стоїть всюди навкруги і який я пам’ятаю і досі. Місцеві роблять із трав і ягід домашні чаї – обов’язково спробуйте!
Дивіться політ квадрокоптером над українською Атлантидою та дізнавайтеся більше про історію затопленого села:
Як доїхати?
Своїм ходом – автобус чи таксі до села Грушки або екскурсійним трансфером із Кам’янця-Подільського.
Мушлі Скіфії. Миколаївщина
Це перша українська устрична ферма. З великою ймовірністю ті устриці, які ви замовляєте в наших ресторанах – саме звідси! Розташована вона в селі Червоноукраїнка всього за годину їзди від Миколаєва чи Одеси. Власник ферми розповів, що насправді цей регіон завжди був устричним, а на початку 20-го століття навіть вважався найбільшим експортером устриць у світі! Цьому сприяють і природні умови: тут дуже солона вода, а тому в ній швидко ростуть устриці.
На фермі ви можете спробувати свіжі та доступні за ціною устриці, побувати на захоплюючій екскурсії та відпочити на березі заповідника. А ще тут дуже атмосферний і спокійний захід сонця. Та незвична локація для фоток у ваш Інстаграм – величезні гори мушель на березі моря 🌊
Атмосферність цього місця краще передасть мій влог звідти – дивіться:
Як доїхати?
Холодний Яр і Дуб Залізняка. Черкащина
Дуб Максима Залізняка, якому вже понад 1100 років, це моє особисте місце сили. Важко раціонально пояснити його магічність, але ви точно відчуєте її, якщо теж побуваєте тут. Тим паче у Холодному Яру є на що подивитися. Неймовірні ліси та ландшафти, де колись була Холодноярська республіка, історичні місця, де археологи знаходили пам’ятки всіх археологічних культур.
А далі трохи менше години їзди – і потрапите в село Суботів, де похований гетьман Богдан Хмельницький та де досі стоїть Іллінська церква, збудована за його кошт (саме та, з п’ятигривневої купюри). А звідти дуже близько до гетьманської столиці, Чигирина. Захопливий маршрут на вихідні!
Буцький каньйон, загадкове Берестувате озеро, Черкаси, Холодний Яр і тисячолітній Дуб – все це у відео з подорожі Черкащиною:
Як доїхати?
І пам’ятайте: куди б ви не поїхали, головне – подорожуйте безпечно, з дотриманням всіх протиепідемічних правил і з турботою про своє здоров’я. Гарних свят і Мандруйте Україною!
Дуже цікаво,дякую.