Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Санченко про інформаційну кампанію, присвячену ментальному здоров’ю

Олександр Санченко про інформаційну кампанію, присвячену ментальному здоров’ю

Прихильники молодіжного крила партії «Слуга Народу» запустили інформаційну кампанію, присвячену ментальному здоров’ю. На таку ідею наштовхнув Міжнародний день ментального здоров’я. Протягом місяця в діджидал-просторі команда молодіжного крила проводить активності. Ідейний натхненник Зе!Молодіжки Олександр Санченко пояснив, навіщо його команда звертає увагу молоді на ментальне здоров’я.

Для чого Зе!Молодіжка займається популяризацією піклування про ментальне здоров’я?

Кожна людина одночасно робить три речі, навіть уві сні: думає, відчуває та діє. Але більшість не усвідомлює відповіді на три простих питання «що зараз я роблю?», «що зараз я думаю?» та «що зараз я відчуваю?». Наразі світова спільнота надає значну увагу тому, щоб допомогти людям підвищувати рівень власної свідомості. Вже давно крім коефіцієнту інтелекту (IQ) визначають емоційний коефіцієнт (EQ) особистості. І ми як молодіжне партійне крило мотивуємо наших прихильників не тільки розділяти наші цінності та робити круті проєкти, а й бути свідомими 💚

Може виникнути логічне питання, навіщо це партійному крилу? Давайте зазирнемо в глибину. Недоброчесні політичні комунікації часто будуються на маніпуляціях суспільною свідомістю – намаганнях керувати натовпом, давати суспільству неправдиву інформацію та заангажовувати громадську думку.

Один з наших викликів сучасності – це боротьба з дезінформацією в інформаційному полі. Інформаційна кампанія Зе!Молодіжки про ментальне здоров’я – це метод превентивного захисту молоді від інформаційних нападів на суспільство. Привертаючи увагу до ментального здоров’я, ми розширюємо світогляд, даємо можливість молоді поставити питання самим собі про їхнє життя. Таким чином ми розвиваємо критичне мислення.

Якщо ми як партійне крило сприяємо розвитку у молоді навичок обмірковування, конструктивного судження, дискусії, ми розуміємо, що суспільство в цілому менше буде піддаватися впливу пропагандистів.

Чи готова Україна до такої теми? Тому що виглядає, як лобізм егоїзму.

Ми не проводили досліджень щодо готовності країни, але є Всесвітній звіт щастя, це дослідження розробляється впливовими міжнародними організаціями, серед яких ООН. У 2021 році Україна посіла 110 місце з 149 країн, між Алжиром та Іраком. Хоча частина сусідніх країн, наприклад, Польща та Угорщина входять в перші 50. Зрозуміло, що багато факторів впливають на рейтинг щастя країни, серед яких і ВВП на душу населення, соціальна підтримка, тривалість життя, але ментальне здоров’я – також один з важливих факторів.

Наша кампанія не про егоїзм, а про усвідомлення власного я. У нас були робочі дискусії про те, чи не ображаємо ми власних батьків, гіперболізуючи якісь твердження з дитинства. Хочу підкреслити, що ні в якому разі ми не закликаємо бути підлітками-бунтарями. Хоча це нормально. Ми закликаємо до того, що варто прислухатися до порад важливих людей у житті кожного, але головне прийняти власне помірковане рішення і бути за нього відповідальним.

Ми говоримо про те, що тільки людина може творити великі зміни, навіть наш Президент під час інавгурації сказав, що кожен з нас – Президент, що означає кожен з нас може відстоювати себе, досягати своїх цілей та творити зміни навколо себе. Саме так розвивається суспільство.

Ми говоримо про те, що не можна сприймати чиєсь твердження, навіть власних батьків, як єдину істину. Слід проживати свій життєвий досвід і опиратися на нього, мислити глобально, мати широкі горизонти планування.

Піклування про ментальне здоров’я – це ключик, який відкриває двері до вміння масштабно мріяти. Ті, хто можуть бути сміливими, щоб мріяти, змінюють світ. Ми маємо сьогодні безліч прикладів, серед яких і Цукерберг, і Маск, і Володимир Зеленський. Це люди, які зробили і роблять те, про що світ навіть уяви не мав.

Я не знаю, чи готова Україна до того, щоб піклуватися про ментальне здоров’я, але чи був світ готовий до фейсбуку чи мобільних телефонів? Я бачу, що є неозвучений запит. Це спостерігається завдяки тезам, які є в інформаційному полі та контенту, який обирає молодь. Українські автори присвячують свою творчість темі булінгу, знімають українські серіали, наприклад, «Перші ластівки». Тому, я думаю, саме час активно підіймати теми ментального здоров’я нашій політичній силі 💚.

Як ментальне здоров’я впливає на розвиток країни?

Країна, де люди обізнані, як дбати про своє ментальне здоров’я, радикально відрізняються. До речі, саме про це рейтинг щастя. Є велика різниця між перегонами за збагаченням і пошуку шляхів до спільного добробуту. Є сталий вислів «у нас це закладено ментально». Важливо закладати нову ментальність.

Під час брейнсторму ідей ми з командою «зловили інсайт» про ментальне ставлення українців до їжі. У багатьох людей виникає потреба обов’язково все з’їсти, не можна залишати їжу в тарілці, скільки б її там не було. Виникає якесь дивне незрозуміле почуття провини. З іншого боку, у дитинстві бабусі нам давали абсолютно недитячі порції. І це страх минулих поколінь про їжу, який навіть зараз ми маємо. Ментальний страх зіштовхнутися з голодом, тому що в 30-х роках наша країна через це пройшла.

Уявіть, що такі ментальні переконання передаються. Тому обізнаність про ментальне здоров’я впливає в цілому на суспільство. Також звертаю увагу на доповідь про самогубства від ВОЗ. Якщо говорити про світ, то кожну хвилину є смерть від самогубства. В Україні ці показники не настільки низькі, як хотілося б. Саме піклування про ментальне здоров’я допомагає їх знизити, до речі, молодь у віці від 15 до 29 років – найбільша група ризику згідно з доповіддю. Тому саме тим, хто є лідерами серед молоді, слід комунікувати про важливість ментального здоров’я 💚. 

Говорячи про булінг у школі, хочу звернути увагу, що це переходить у доросле життя – мобінг на роботі. Нездорові, токсичні комунікації заважають зосереджуватися до досягненні амбіційних цілей, а перенаправляють команду у психологічні ігри. Це не ок. Піклування про емоційний стан сприяє створенню простору для пошуку креативних та нових рішень для бізнесу та громадськості.

Наприклад, корпорація Netflix випустила книгу під назвою «Жодних правил. Унікальна культура Netflix». Вони ціленаправлено створюють такий простір, де немає обмежень, які можуть створювати негативний настрій у команді.

Якщо подивитися глобально, то, чим свідоміше суспільство, тим свідоміші головні вибори у житті: вибір навчального закладу, професії, роботи, коханої людини та влади для своєї держави 💚.

Як в інших державах дбають про ментальне здоров’я суспільства? Чи потрібно в Україні Міністерство щастя?

Деякі країни мають вже досвід створення таких державних інституцій. Наприклад, Міністерство щастя є в ОАЕ. У 2019 році була подана петиція про створення Міністерства щастя в Україні, але підписи не були зібрані. Я вважаю, що має бути значуща кількість ініціатив, пов’язаних з ментальним здоров’ям. Ми можемо провести інформаційну кампанію, бізнес може наймати корпоративних психологів, громадські організації можуть ініційовувати соціальні проєкти.

Сьогодні вже є увага до ментального здоров’я в Україні, але вона точно недостатня. Сподіваюсь, що наші прихильники почнуть створювати проєкти, присвячені піклуванню про емоційний стан. Нещодавно, наприклад, у центрі Мадрида відкрили кімнату плачу, куди кожен може увійти та плакати. Цікаво, який відгук отримає ця ініціатива.

Інший приклад, уряд Австралії планує впровадити одноразові виплати для підтримки тих, хто виходить з насильницьких стосунків. Я вважаю, що важливо чути громадськість та сприяти тому, щоб ініціативи щодо піклування про ментальне здоров’я були реалізовані, адже Україна має бути країною щасливих людей 💚.  

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy