Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Санченко про 7 причин, чому 2022 рік стане проривним для молоді

Олександр Санченко про 7 причин, чому 2022 рік стане проривним для молоді

Рекордні суми на молодіжну політику. Саме так почнеться наступний рік для молоді. Бюджет-2022 стане справжнім проривом, бо вперше держава виділить рекордні суми на потреби молоді та відкриє для неї нові можливості. Це гранти для власних проєктів, підвищення стипендій, власне житло за пільговою ставкою, премії за успішність та інші «молодіжні» статті. Голова «Зе!Молодіжки», народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Санченко розповідає детально.

Фінансування освіти та підвищення стипендій

Приємна новина для молоді – суттєве збільшення стипендій. У закладах вищої освіти вона зросте в 1,5 раза, до 2000-2500 грн. Учням закладів профтехосвіти стипендію підвищать у 2,5 раза – до 1250 грн. Також буде збільшено стипендію для переможців всеукраїнських конкурсів імені Петра Яцика та Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Загалом на освіту в 2022-му році планують виділити 153,7 млрд грн – на 14,4 млрд грн більше, ніж у 2021-му. Ці гроші підуть на поступове збільшення зарплат вчителям (+8%), субвенції на реформу шкільного харчування, розвиток інклюзії. 

Позитивні зміни відчує також професійна освіта. У держбюджеті-2022 збільшують видатки на розбудову 50-ти науково-практичних центрів. Їх обладнають сучасною технікою. Наступного року на такі центри виділять 250 млн грн. 

Доступне житло

Невтішна статистика: понад 40% українців незадоволені власними житловими умовами. Мільйони сімей лише мріють про власне житло, проте донедавна ставка по іпотеці в Україні була нефіксованою та складала в середньому 14-17%.

Президент Зеленський запровадив програму «Доступна іпотека 7%». Це чудова можливість для молодих родин, які тільки стають на ноги, придбати власну квартиру на вигідних умовах, під фіксовану ставку 7%. Кредит надається терміном до 20 років, перший мінімальний внесок – 15%. Нею скористалися вже 1200 родин.

Також діятиме програма фінансового лізингу житла (оренда з правом викупу) під 5% річних: для військових, вчителів, медиків, поліцейських, внутрішньо переміщених осіб та соціально незахищених верств населення. 

Наступного року на ці програми буде закладено 20 млрд грн – цього вистачить на понад 20 000 доступних квартир для українських сімей. 

Власне житло також отримають 4 тисячі учасників АТО/ООС зі статусом внутрішньо переміщених осіб. На це в бюджеті на 2022 рік виділяють 5,5 млрд грн.

Підтримка талановитих

Півмільярда гривень будуть спрямовані на заохочення в освітніх та наукових успіхах молодих людей. З Фонду Президента України виплачуватимуть премії по 100 тис. грн переможцям міжнародних олімпіад: з математики, фізики, інформатики та хімії. 

По 10 тис. грн щомісяця протягом року отримуватимуть учні з найкращими результатами ЗНО. Відбиратимуть по 10 учнів з кожного регіону України – всього 250 стипендій щороку. Планують також  заохочувати преміями досягнення українських спортсменів.

З Президентського фонду видаватимуть гранти на навчання молоді (магістри, PhD) у закордонних вишах: США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї та інших країнах. Молодь зможе отримати фінансування на стажування у провідних іноземних ЗВО та наукових установах, участь у міжнародних наукових конференціях. 

Урбан парки 

«Покоління незалежності» найбільше цікавиться спортом, подорожами, музикою та саморозвитком. Це показало дослідження групи «Рейтинг» до 30-ї річниці Незалежності України. А найбільша мрія українців, за тією ж соціологією, – міцне здоров’я. І тренд на здоровий спосіб життя підтримується на національному рівні.

Влітку Володимир Зеленський анонсував загальнонаціональну програму «Здорова Україна». До кінця року по всій країні відкриють 600 «активних парків» – йдеться про спеціальні локації для тренувань, де за QR-кодами на тренажерах ви зможете тренуватися онлайн з українськими зірками шоубізу та спорту. Наступного року на «активні парки» виділяють 268 млн грн. У своєму посланні до ВР анонсував ще 9 тисяч спортивних майданчиків, 19 льодових арен, сотні ДЮСШ та спортивних інтернатів, нові палаци спорту по всій країні.

Ще один пріоритет – урбан парки. Перший вже відкрили до Дня Незалежності у Києві: на ВДНГ обладнали бетонний скейт-парк, майданчики для баскетболу, стрітболу та інших вуличних видів спорту, локацію для вуличних танців, воркауту та паркуру. Користуватися всіма локаціями можна безкоштовно. Протягом наступного року планується розширити таку інфраструктуру по всій країні. 

Президентський університет 

Інформаційні технології, кібербезпека, штучний інтелект, нано-, біо- та аерокосмічні технології, глобалізація, міжнародні комунікації – за цими напрямками планують навчати студентів у майбутньому Президентському університеті. На його створення у 2022 році виділяють 500 млн грн. 

«Свій Гарвард, Оксфорд, Кембрідж», – описав його міністр освіти та науки. Це буде інноваційний та сучасний виш, де готуватимуть лідерів для стратегічних галузей держави. У 2022-му почнуть будівництво, а старт навчання запланований на 1 жовтня 2023 року.

Молодіжні центри та гранти

У квітні ми повністю оновили молодіжне законодавство, ухваливши закон про основні засади молодіжної політики №1414. Він, зокрема, передбачає створення Українського молодіжного фонду – це державна установа, що надаватиме гранти для молоді.

На його роботу у Держбюджеті на 2022 рік заклали 45 млн грн. Молоді люди зможуть отримати грант від держави на власний проєкт, а молодіжні громадські організації – підтримку своєї діяльності (оренда офісу, заробітні плати, придбання техніки тощо). 

Закон також передбачає розширення мережі молодіжних центрів. Це будуть свого роду «магніти» для молоді, де можна цікаво та з користю провести дозвілля. Нині в Україні таких центрів нараховується не більше 300. Для порівняння: тільки в одному Берліні їх близько 500.

Наша амбітна мета – щоб в Україні молодіжних центрів стало щонайменше 2 тисячі. Уявіть собі, що в кожному ОТГ буде місце, де молодь зможе створювати власні проєкти, кататися на скейті, грати у футбол, обирати свою майбутню професію та й навіть знімати «тіктоки». Ми з колегами по руху «Зе!Молодіжка» будемо відстоювати окрему субвенцію на будівництво молодіжних центрів в межах програми Президента «Велике будівництво».

Для нас як для партії влади молодь – не примарне майбутнє. Це реальні школярі, студенти, науковці, молоді спортсмени та підприємці… Мільйони українців!

І найкраща для них підтримка –  реальне фінансування справжніх потреб. Саме це наочно ілюструє державний бюджет-2022! Тож прийдешній рік стане реально проривним для молоді. 

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy