Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Санченко: 5 причин легалізувати медичний канабіс в Україні

Олександр Санченко: 5 причин легалізувати медичний канабіс в Україні

Понад 64% українців підтримали легалізацію канабісу в медичних цілях, відповідаючи на «5 питань від Президента». Це дані обробки 74% анкет.

Такі результати яскраво доводять: легалізація канабісу в медичних цілях – важливе питання для більшості українців. Є принаймні 5 конкретних причин, чому Україні потрібно піти на такий крок.

На початку одразу ж підкреслимо: медичний канабіс НЕ дорівнює наркотичному. Якщо уникнути важких назв і довгих термінів, то можна пояснити це так. «Наркотичність» канабісу залежить від вмісту в ньому спеціального психоактивного компоненту, який і дає відчуття «кайфу».

У медичному канабісі він настільки низький, що жодного наркотичного сп’яніння ви не відчуєте. Натомість там високий вміст канабідіолу, який має лікувальні властивості і не має наркотичних.

Тобто медичний канабіс – ліки, а не наркотик. А тепер – до 5 причин.

Причина №1.

Звільнимо від болю понад 2 мільйони українців

Канабіс має понад 15 показань для використання: при хронічних болях, для паліативної допомоги в лікуванні раку, при нудоті, ПТСР, тривожних станах, розсіяному склерозі, запальних захворюваннях кишківника, депресії, анорексії, дегенеративних неврологічних станах, епілепсії, хворобах Альцгеймера та Паркінсона. Таких пацієнтів в Україні налічується понад 2 мільйони – всі вони мають право жити без постійного нестерпного болю.

З цієї кількості 1 мільйон – онкохворі. Канабіс може допомагати їм легше переносити хіміотерапію – він пригнічує нудоту, збільшує апетит та знеболює. Але на відміну від сильних опіоїдів, не викликає залежності та не загрожує пацієнту передозуванням.

Ліки на основі канабісу також можуть допомогти в лікуванні бійців із посттравматичним синдромом. Це психоемоційна травма, яка може проявлятися по-різному: нав’язливі думки, нічні жахіття, так звані «флешбеки» з неприємними спогадами, надмірна збудливість і спалахи агресії.

Це болюче для України питання. Адже за даними пацієнтської організації «100% життя», з 300 тисяч українських військових, які брали участь у війні, тільки 3,5% отримали психологічну допомогу. Водночас 10-20% ветеранів замислюються про суїцид. 

Причина №2.

Інвестиції в економіку та надходження до бюджету

Легалізація медичного канабісу дозволить вивести чорний ринок з тіні. Знову згадаю експертів з організації «100% життя»: вони оцінили можливі надходження до українського бюджету у 7,9 мільярда євро. Звісно, ці цифри поки приблизні. Але на досвіді країн, які вже легалізували канабіс, ми бачимо, що вони є цілком реальними.

Причина №3.

Наукова та медична діяльність, розробка ліків

У світі написали вже понад 17 тисяч наукових робіт про вплив канабіноїдів на людину та про те, що недоречно відносити їх до небезпечних наркотичних речовин. Тим часом в Україні досі заборонено проводити наукові досліди з використанням канабісу. Наше законодавство вважає вчених, які досліджують канабіс, злочинцями. І передбачає для них кримінальну відповідальність.

В Україні є всі умови для вирощування канабісу – сприятливий клімат і ґрунти. Якщо ми дозволимо виробляти з нього сировину, зможемо використовувати її для створення доступних і якісних ліків.

Для прикладу візьмемо мак. Засаджувати ним власні ділянки українцям заборонено – за це можна загриміти за грати на 7 років. Втім, ті, хто має відповідні ліцензії, можуть вирощувати мак під контролем поліції. Робити з нього ліки, які відпускають за рецептами або віддають до лікарень.

Чому б так само не робити з канабісом? Тим паче – його можна використати для вироблення безлічі форм лікарських засобів.

Причина №4.

Створення робочих місць та розвиток промисловості

Використання канабісу може дати нове життя аграрній промисловості. З технічних конопель, за підрахунками американських аграріїв, можна зробити понад 25 тисяч найменувань продукції: одяг, біодобавки, косметика, папір, текстиль, біопластик, товари для тварин, будматеріали та інше.

Цю рослину можна використовувати на 100%, не викидаючи нічого. Наприклад, після переробки конопляного стебла залишається пил. В країнах ЄС його не утилізують, а роблять з нього спеціальні гранули, які додають до дорожнього покриття – так воно стає міцнішим і довше служить.

Для цього потрібно віднести коноплі до переліку сільськогосподарських рослин. Таким чином, вони зможуть стимулювати розвиток аграрної та фармацевтичної галузей, сприяти появі нових виробництв та приваблювати інвестиції.

Причина №5.

Україна – прогресивна країна на міжнародній арені

Медичне використання канабісу тією чи іншою мірою легалізоване в понад 50 країнах світу. Серед них європейські: Польща, Данія, Австрія, Італія, Швейцарія, Фінляндія. В Ізраїлі дозволили вживати марихуану під контролем лікаря ще з 1994 року. Також медичний канабіс дозволений у Туреччині, Перу, Таїланді, Замбії.

Повністю заборонили вживання канабісу Україна, Вірменія, Білорусь, Азербайджан, Китай, Єгипет, Ірак, Афганістан, Саудівська Аравія.

Я мрію, щоб Україна опинилася у першому списку.

Що ми пропонуємо?

Що можна зробити відносно швидко і позбавити страждань 2 мільйони пацієнтів? Перше – внести зміни до постанови Кабінету міністрів, які дозволять вивести канабіноїдні ліки з переліку заборонених. Таким чином ми відкриємо імпорт лікарських засобів на їхній основі та дамо можливість таким людям жити без болю.

Друге – ухвалити окремий законопроєкт про медичний канабіс, який би дозволив вирощування сировини на території України та створив справжній ринок. А це – робочі місця та мільйонні інвестиції в галузь. Ми впевнені, що виробництво має бути повністю під контролем держави, а перелік ліків із канабісом та їхній обіг повинне встановлювати МОЗ.

Можливо, такий закон потребуватиме більше часу та зустріне спротив опонентів закону і лобістів незаконного ринку марихуани. Але нас це не лякає. Вірю, що найближчим часом Україна долучиться до клубу країн, що вже давно легалізували медичний канабіс. І як народний депутат – усіляко цьому сприятиму.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
6 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Василь Гуренко
Василь Гуренко
3 роки тому

Молодцi! Так тримати!

Владислав
Владислав
3 роки тому

Я цілком підтримую легалізацію мед.канабісу так само як і звичайного канабісу!
По-перше: яким чином легалізація медичного канабісу може вивести із тіні чорний ринок збуту звичайного канабісу, ви думаєте, що пишете?
Я як купував на чорному ринку так і далі буду купувати!
По-друге:яким чином надходження до бюджету виростуть до 7.8млрд євро?ну якими чином?
Якби мова йшла за легалізацію звичайного канабісу, то в це я вірю, туристична привабливість України зросте в рази, вирощування,торгівля і тд може дати такий результат, але ще раз повторю – звичайний канабіс, а не медичний!
Не маніпулюйте, а говоріть так як є!
Вивести ринок з тіні в нашій країні можна лиш легалізацією!

Олег
Олег
3 роки тому

8 ярдів євро це навряд медичного каннабісу стосується, але ініціатива правильна) почнемо повну легалізацію цієї чудо рослини через медичний її варіант)

Сергій Вінік
Сергій Вінік
3 роки тому

Хлопці молодці! Я з вами! Легалайzzz!!!

Олександр
Олександр
3 роки тому

Необхідно брати на озброєння досвід провідних країн світу, і покінчити з абсурдом, що трирмається тільки на залякуванні громадян, про небезпечність канабісу.

Вероника
Вероника
3 роки тому

Спасибі, Олександр! Дуже влучно за канабіс.
Скажіть, як при тому, що все заборонено, на ринку працює така собі Канаптека? Це препарати медичного канабісу, як вони стверджують. Родичи купили CBD олійку, написано виробництво Україна. Поясніть, будь-ласка

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy