Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Пасічний: Наш пріоритет – підтримка ЗСУ, аби прискорити перемогу України

  • 69
Олександр Пасічний: Наш пріоритет – підтримка ЗСУ, аби прискорити перемогу України

У лютому 2022 року, коли росіяни розпочали повномасштабне вторгнення, діяльність Миколаївської обласної партійної організації змінила свій напрям. Якщо раніше акцент був на розвитку інфраструктури, інвестиційній привабливості регіону та соціальних закладів, то нині – на допомозі силам оборони, підтримці населення, відновленні пошкоджених територій та залученні міжнародних партнерів для відбудови. Про це розповідає голова Миколаївської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Олександр Пасічний.

Якими є основні напрямки діяльності організації у 2024 році?

Миколаївська область досі лишається прифронтовою, деякі громади і нині щодня обстрілюються з боку ворога. Також у нас досі окупованою лишається Кінбурнська коса, звідки росіяни і здійснюють обстріли, про які я сказав.

Однак після деокупації у листопаді 2022 року майже третини області розпочалося відновлення. Тому я думаю, що нас водночас можна вважати і прифронтовою, і тиловою областю.

Після деокупації вектор допомоги більше спрямовано саме на військових в розрізі депутатської діяльності. Тобто голови громад, голови фракцій у місцевих радах, депутати ініціюють рішення про виділення з місцевого бюджету коштів у вигляді субвенцій на військові частини.

Партійна організація у цьому виконує роль координатора між військовими та місцевим самоврядуванням. Тобто до нас звертаються військові формування зі своїми потребами, ми передаємо цю інформацію до громад. Далі вони вже приймають рішення виділяти кошти чи ні, але хочу зазначити, що наразі допомога від громад йде дуже велика. І це вкотре доводить нашу єдність.

Стати сполучною ланкою між військовими та громадами вдалося не одразу – це був тривалий та складний процес, тому що з комунікацією так завжди відбувається. Проте, коли будь-який алгоритм налагоджується, процес відбувається значно швидше.

Зараз я можу сказати, що у нас є контакт з окремими частинами та конкретними громадами. Нещодавно, до речі, була зустріч з військовими однієї з частин та головами громад, які сприяли забезпеченню РЕБом, і один військовий керівник сказав, що ці РЕБ-системи зможуть закрити небо від ворожих дронів на півдні області. Це дуже гарна новина, адже це насамперед життя наших воїнів. Саме такі речі дають сили та мотивацію і нам, і громадам продовжувати працювати в цьому напрямку.

Як обласна організація допомагає ветеранам та ВПО?

Щодо допомоги ветеранам та внутрішньо переміщеним особам, то цими питаннями у нас опікуються депутати та члени команди. На початку вторгнення у регіоні утворився умовний центр для ВПО – Первомайськ. Це місто, що прийняло десятки тисяч людей, які виїжджали з небезпечних місць не тільки Миколаївської, а й Херсонської та Запорізької областей.

Тоді в місті розгорталися гумштаби, центри компактного проживання тощо. Зараз ситуація змінилася, і відкриваються центри психологічної, юридичної та консультаційної підтримки для ВПО. У цьому владі міста допомагають партнери та міжнародні організації.

Назвіть проєкти, розроблені саме у вашій області, які могли б стати рольовими моделями для інших регіонів

Зараз ми з командою працюємо над низкою проєктів. Їх декілька у планах, нині їх можна назвати більше пілотними.

Перший – «Миколаївські маскувальниці». Його суть полягає у координаційній підтримці ініціативних людей, які плетуть маскувальні сітки.

На Миколаївщині багато осередків, де займаються виготовленням сіток, і їхня якість дуже висока. З більшістю з таких «хабів» ми знайомі та знаємо про їхні потреби. Наша роль інформаційна – скомунікувати їх з різними фондами. Також ми будемо висвітлювати діяльність таких центрів та допомагати в організації логістики.

Такий же за принципом діяльності – проєкт «Миколаївські мотори». Це буде координація допомоги військовим частинам у ремонті техніки, закупівлі необхідних інструментів та власне техніки.

Ще один проєкт буде стосуватися тих, кого ми, на жаль, втратили. У рамках проєкту «Памʼятаємо. Миколаївщина» хочемо увіковічнити памʼять загиблих героїв Миколаївщини у війні за незалежність та мирних людей, життя яких також забрала війна. У планах – розповідати їхні історії, аби мешканці області знали та памʼятали кожного, хто віддав своє життя за свободу.

Наразі ці проєкти на стадії підготовки, але, думаю, що пізніше ми вже зможемо розповісти про перші результати.

Чи підтримує партійна команда зв’язок із мешканцями тимчасово окупованих територій?

Як я вже казав, окупованою у нас лишається Кінбурнська коса. Вона входить до Очаківської громади, яку очолює представник «Слуги Народу». Тож ми знаємо про ситуацію там та робимо все, аби тримати звʼязок, але виключно у співпраці з військовими та правоохоронцями. Тому не можу сказати більше деталей.

Єдине, що можу зазначити напевно, – після звільнення цих територій ми будемо працювати над їхнім відновленням. До того ж, це має бути відновлення не лише цивільної інфраструктури, оскільки це унікальний національний природний парк, який окупанти постійно знищують.  

Як працює в області міжрегіональне співробітництво із зарубіжними партнерами? Наведіть приклади конкретних проєктів.

Я вважаю, що Миколаївська область одна з тих, де міжрегіональна співпраця побудована чи не на найкращому рівні. Це, дійсно, так, і, зокрема, завдяки нашому Президенту.

У березні 2022 року, коли росіяни влучили у будівлю Миколаївської ОВА крилатою ракетою, Володимир Зеленський звернувся до представників уряду Данії з пропозицією взяти шефство над відбудовою Миколаївщини. І вже того ж року Королівство Данія та Миколаївська область розпочали співпрацю для відновлення регіону.

Це унікальний механізм співпраці між областю та іншою країною, проте головне – він дієвий. З початку цієї кооперації Данія виділила понад 300 мільйонів євро на проєкти з відбудови не лише критичної інфраструктури, а й соціальної та навіть житлової.

Це проєкти з налагодження водопостачання у Миколаєві та громадах, адже через обстріли там були зруйновані або пошкоджені водонапірні вежі, проєкти з відновлення шкіл та лікарень, забезпечення громад спеціальною технікою для ліквідації наслідків обстрілів та ремонтних робіт.

Також є проєкти соціального спрямування – надання психологічної допомоги, програми з перекваліфікації людей, які втратили роботу, на більш затребувані професії.

Атаки росіян на енергетичну інфраструктуру показали нам, що вони не зупиняться, і ми маємо посилено готуватися до осінньо-зимового періоду. У цьому Миколаївщині теж допомагає Данія. Зокрема, у вересні партнери регіону оголосили про виділення ще двох пакетів допомоги на 44 мільйони євро.

Якщо коротко, то вони передбачають модернізацію систем водопостачання, закупівлю шкільних автобусів, обладнання та техніки для реконструкції, забезпечення реабілітації та доступу до критично важливих послуг у сфері освіти, захисту та психічного здоров’я і психосоціальної підтримки тощо. Проте на чому я хотів наголосити – ці пакети передбачають підтримку пошкодженої енергетичної інфраструктури, закупівлю різноманітного обладнання для забезпечення енергетичної незалежності та сонячних панелей.

Мешканці регіону дуже вдячні народу та уряду Данії за таку вагому допомогу у відновленні Миколаївської області. Завдяки цьому можна бути впевненими, що наша область стане ще кращою, ніж була до лютого 2022 року.

Крім того, хочу зазначити, що у повоєнних планах Миколаївщина має співпрацю з бізнесом Данії. Миколаївська область інвестиційно приваблива, особливо для Данії, де також розвинена портова інфраструктура та суднобудівна промисловість.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy