Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Мережко про зустріч Зеленського та Байдена: Україна є пріоритетом у зовнішній політиці США

  • 9851
Олександр Мережко про зустріч Зеленського та Байдена: Україна є пріоритетом у зовнішній політиці США

Україна є пріоритетом у зовнішній політиці США, і це чітко відображено в спільній заяві президентів України і США.

Так прокоментував зустріч Володимира Зеленського та Джозефа Байдена голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Мережко.

«У заяві йдеться про те, що за цінностями Україна є невіддільною частиною західного світу, який будує новий світовий порядок, чітко відокремлюючи демократію від автократії. І Україна – по західний бік цього протистояння, адже вона відбулася як вільна, демократична держава, союзник і партнер для США і Європи, всіх демократій світу», – зауважив він.

У заяві також йдеться про спільні цінності – демократію, повагу до прав людини та верховенство права. Це те, що власне об’єднує Україну та США. Також, зауважив Олександр Мережко, йдеться про спільну боротьбу за втілення та реалізацію цих цінностей у зовнішній політиці і самій Україні.

Головне питання, яке обговорювалось, безпекове, зокрема йшлося про енергетичну безпеку нашої держави і подальший розвиток подій в разі введення Північного потоку-2, розповів голова комітету.

«Важливим результатом є те, що президент США Джозеф Байден взяв на себе особисті зобов’язання: в разі використання Росією Північного потоку-2 як зброї проти України, він домагатиметься запровадження ефективних та дієвих санкцій. Взагалі-то нечасто таке буває, щоб президент брав на себе особисті зобов’язання», – звернув увагу він.

Олександр Мережко також повідомив, що сторони домовились про створення спеціального органу, який займатиметься поглибленням стратегічного партнерства, і це відбуватиметься на регулярній основі.

«Тобто ухваленням тексту заяви все не закінчиться. Заява двох президентів наповнюватиметься реальним змістом за допомогою функціонування відповідного органу. І це також свідчить про те, що це був не формальний захід. Йдеться про початок серйозної співпраці, яка буде дедалі поглиблюватися і наповнюватися конкретним змістом», – підсумував політик.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy