Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Мережко: Парламент розгляне шляхи вдосконалення механізмів розслідування злочинів рф

  • 574
Олександр Мережко: Парламент розгляне шляхи вдосконалення механізмів розслідування злочинів рф

Верховна Рада працюватиме над змінами до законодавства, які дозволять створити всі необхідні інструменти для ефективного розслідування злочинів росії проти України.

Про це розповів голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко за підсумками спільного виїзного засідання комітету з питань правоохоронної діяльності та комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки у м. Буча.

За його словами, воєнні злочини росії проти України, злочини проти людяності та акти геноциду стали головною темою обговорення, до якого також долучились Генпрокурор України, Міністр юстиції України та представники Міністерства внутрішніх справ та СБУ.

Як пояснив Олександр Мережко, у межах засідання учасники обговорили порядок взаємодії з міжнародними судовими інституціями, тобто національні та міжнародні судові механізми притягнення до відповідальності осіб, які причетні до скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності, актів геноциду та злочину агресії. Існує декілька механізмів, які дозволяють це зробити.

По-перше, є національно-правовий механізм – це насамперед судові системи різних держав, які можуть розглядати такі справи на основі принципу універсальної юрисдикції.

«Наразі 42 держави звернулися до Міжнародного кримінального суду з приводу злочинів Росії на території України, а 13 держав почали розслідування злочинів російських військ проти України. Кожна держава, на території якої є біженці з України, які постраждали від злочинів російських військ, можуть зібрати необхідні докази, відкрити провадження і розпочати розслідування. Адже вони можуть отримати додаткову інформацію від наших біженців», – зауважив він.

Голова комітету пояснив, що злочини проти людяності є, по суті, злочинами проти людства в цілому.

По-друге, є міжнародний механізм судочинства. Йдеться, приміром, про такий авторитетний міжнародний судовий орган, як Міжнародний кримінальний суд. І понад 140 країн є сторонами Римського статуту, на якому ґрунтується діяльність цього суду. Також є ЄСПЛ і Міжнародний суд ООН, які також можуть займатися такими справами.

Вже зараз в Україні створена платформа для збору доказів злочинів Росії проти України і є міжнародна команда з розслідування таких злочинів. Тобто збираються докази, верифікуються і таким чином легітимізуються.

«Проте для того, щоб всі елементи працювали ефективно і ми могли швидко провести розслідування і притягнути винних до відповідальності, потрібно і надалі працювати над удосконаленням нашого законодавства, включно з кримінальним процесуальним законодавством», – підсумував Олександр Мережко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy