Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Ковальчук: 5 найпоширеніших міфів навколо податкової амністії

Олександр Ковальчук: 5 найпоширеніших міфів навколо податкової амністії

Примусове декларування доходів, знущання над заробітчанами та кримінальні провадження після оприлюднення неоподаткованих колись статків – усе це лише міфи, що створили опоненти навколо податкової амністії.

Річ у тім, що не оподатковувані колись кошти, отримані з неофіційних джерел, роками «зберігались під матрацами» українців. Але пересічні громадяни не винні в тому, що протягом десятків років в Україні будувалася система, в якій підприємцям та іншим людям було небезпечно показувати свої справжні доходи державі. 

Але все змінилось, і тепер держава не карає, а дає можливість громадянам повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Простими словами, ми даємо поштовх розвитку економіки України, адже сотні мільйонів гривень, які колись приховувались, зможуть легально «працювати».

Міф1. Примусове декларування 

Декларування  неоподаткованих статків є абсолютно добровільним. Ніхто не в праві змусити вас виводити «в білу» свої гроші. Це особистий вибір кожної людини. Але переваг в декларуванні достатньо. Наприклад, ставка оподаткування  

для активів в Україні становитиме лише 5%. Плюс до цього – сплачуючи її, ви точно уникнете кримінальної відповідальності в майбутньому.

Міф 2. Декларування спрямовано на українських заробітчан 

Декларування спрямовано на широке коло осіб, які ухилялися від оподаткування до 1 січня 2021 року. Заробітчанам  буде корисним легалізувати гроші та активи, але, знову ж таки, – вони можуть декларувати доходи, а можуть цього не робити.

Міф 3. Декларація – доказ у кримінальних справах 

Декларація не може бути доказом у кримінальних справах. В тому числі відсутня відповідальність для людей, які отримували кошти в конверті, оскільки не вказується джерело їхнього походження. До того ж відомості, що містить добровільна декларація, не будуть розголошені, вони є конфіденційними. Також декларація не буде доступною в інтернеті, особа подає її лише до ДПС.

Важливо зазначити, що тим людям, які не скористаються цією можливістю, нічого не загрожує. Але є одне «але»: з кожним роком буде все складніше заводити готівку у банки чи просто мати значну і незрозумілу для держави власність.

Міф 4. Декларацію потрібно буде подавати щороку

Нульова декларація – одноразова «акція»: з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022-го. Ви робите це лише раз, а потім все життя спокійно спите і з чистою совістю використовуєте свої кошти для подальшого розвитку.

Міф 5. Чиновники легалізують кошти, які отримали хабарями 

Саме для того, щоб чиновники не змогли легалізувати кошти, отримані хабарями, ми й виключили їх зі списку тих, хто може  подавати нульову декларацію.

Треба зрозуміти, що в усіх цивілізованих країнах є тенденція на посилення фінансового контролю. І Україна на правильному шляху.

Так, в Аргентині податкова амністія, яку запропонували у 2016 році, зібрала 117 мільярдів доларів США. Близько 80% задекларованих активів надійшли з-за кордону. В Індонезії податкова амністія, яку також запровадили ще в 2016 році, дозволила повернути 277 мільярдів доларів. Це великі гроші, які можуть працювати на благо громадян. 

Стосовно України, то планується збільшення доходів бюджету, що вимірюватиметься у десятках мільярдів гривень. Це дуже оптимістичний сценарій з урахуванням світового досвіду проведення подібних кампаній.

Тож легалізація таких ресурсів матиме позитивний економічний ефект та дозволить збільшити доходи бюджету, бізнесів, громадян.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy