Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко запросив закордонних українців входити до наглядових рад та працювати в управлінні

  • 5174
Олександр Корнієнко запросив закордонних українців входити до наглядових рад та працювати в управлінні

Довіра до українців за кордоном, забезпечення їм доступу до української інфраструктури та залучення їхнього досвіду до державного управління – це ті речі, над якими має працювати Україна в питанні співпраці з діаспорою.

Про це наголосив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час свого виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

По-перше, зауважив народний депутат, Україні треба працювати над питанням довіри до діаспори, «щоб ми відчували, що нас 65 млн і ми разом».

«У нас були в історії різні етапи сплеску уваги до діаспори: у 90-і після здобуття незалежності, після Помаранчевої революції і останній сплеск активності, пов’язаний з війною. На жаль, нас часто об’єднує біда, але тоді всі українці об’єдналися проти російської агресії, проти інформаційної війни. Це справа всіх українців. І наша справа – не втрачати з ними зв’язок. Ми маємо над цим працювати», – пояснив Олександр Корнієнко.
Другий напрям роботи – доступ діаспори до української інфраструктури: від культурної до економічної.

«Тут ми можемо говорити про законодавчі ініціативи щодо множинного громадянства або законодавство щодо закордонних українців. Але точно всі українці незалежно від країни громадянства повинні мати доступ до інфраструктури в Україні», – сказав він.

Водночас голова партії зауважив, що також потрібно, щоб українці за кордоном щодня працювали як дипломати. Багато з них мають досвід роботи в медійній чи бізнес-сфері: вони можуть очолювати іноземні компанії, можуть бути депутатами, європарламентарями. І важливо не забувати про Україну і лобіювати її інтереси.

Третій важливий напрямок – використання досвіду закордонних українців.
«Зараз в країні кадрова криза. Коли ми кажемо про повернення українців додому, то ми говоримо про те, щоб запрошувати їх працювати в управлінні, в місцевому самоврядуванні. Там чекають людей з західною освітою, досвідом, і ми створюємо умови для них. Наприклад, реформа корпоративного управління. Нам би хотілося бачити в наглядових радах українців, у яких є бізнес-досвід роботи в західних компаніях. У результаті збільшиться довіра до наглядових рад. Будемо працювати та втілювати законодавчі зміни в життя», – підсумував Олександр Корнієнко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy