Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко: Законопроєкт про 300 народних депутатів готовий для голосування

  • 10227
Олександр Корнієнко: Законопроєкт про 300 народних депутатів готовий для голосування

Нинішнє скликання Верховної Ради рано чи пізно має дійти до голосування за законопроєкт, що передбачає зменшення чисельності парламенту з 450 народних депутатів до 300. Про це під час брифінгу в кулуарах парламенту заявив перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.

«Законопроєкт про 300 народних депутатів зараз лежить на столі. Він абсолютно готовий до голосування. Для цього треба 300 голосів», – сказав він.

Олександр Корнієнко нагадав, що ухвалення таких конституційних змін було обіцянкою низки партій.

«Давайте виконувати передвиборчі обіцянки, виконувати неформальні обіцянки, які лунали на майданах, на ефірах. Я не бачив жодної партії, яка б перед виборами не обіцяла скоротити кількість Верховної Ради – така обіцянка завжди була в Україні», – розповів Олександр Корнієнко.

Також у цьому законопроєкті міститься норма про закріплення в Конституції пропорційної виборчої системи. Таким чином, політичні сили можуть підтвердити свої заяви про прихильність такому формату виборів, віддавши голоси за цей документ.

Олександр Корнієнко звернув увагу, що кожна виборча система має свої переваги та недоліки. Водночас вважає, що на даному етапі для України найкращою буде пропорційна з відкритими списками.

«При застосуванні пропорційної системи з відкритими списками ми не повинні втратити зв’язок з територіями. Люди хочуть розуміти, кому прийти та поскаржитися, кому написати листа, а який депутат їх підтримає. Я за два роки, перебуваючи на посаді першого заступника керівника фракції, підписав тисячі звернень», – зазначив він.

Також Олександр Корнієнко наголосив не необхідності оновлення застарілого законодавства про партії.

«Зараз воно не дає багато можливостей працювати партіям на територіях, крім як відкривати приймальні, орендувати приміщення. Навіть надання юридичних консультацій з точки зору НАЗК – це послуга, яку партія не може надавати. Треба підсилювати компонент співпраці з місцевими громадами», – підкреслив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy