Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко: В Україні буде «смарт-парламент»

  • 8979
Олександр Корнієнко: В Україні буде «смарт-парламент»

Діджиталізація, відкритість парламенту, вдосконалення підходів до напрацювання законів і покращення взаємодії з громадянським суспільством – перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко назвав основні кроки у втіленні реформи «смарт-парламенту».

Про них він розповів в інтерв’ю 24 каналу.

«Створення «смарт-парламенту» – це політичне завдання, яке ставить переді мною Президент, про яке ми знаємо і над яким працюємо разом із головою ВР Русланом Стефанчуком. Це широка концепція реформи, яка передбачає зміни і всередині, і зовні Верховної Ради», – зазначив перший віцеспікер парламенту, голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Зокрема концепція «зовнішньої» реформи передбачає діджиталізацію, створення зручного застосунку Верховної Ради, адаптацію її сайту під мобільні пристрої, підвищення відкритості парламенту.

Що ж до «внутрішньої» частини реформи, то це робота над вдосконаленням підходів до розробки законопроєктів.

«Йдеться про реформу парламентської дослідницької служби, якої наразі немає та яку треба створити. Це аналог дослідницьких служб у парламентах світу. Така служба допомагатиме депутатам здійснювати експертизу, аналітику по різних напрямках і створювати більш якісні законопроєкти», – пояснив Олександр Корнієнко.

За його словами, також існує питання повернення до парламенту парламентської бібліотеки, котра довгий час перебуває в Кабінеті Міністрів. Перший віцеспікер ВР планує зробити її осередком навчальних і просвітницьких процесів.

Крім того, наголошує Олександр Корнієнко, необхідно вести просвітницьку роботу щодо діяльності парламенту та процесу створення законопроєктів, посилити роботу зі школярами та молоддю, взаємодію з громадянським суспільством.

«У нас є законопроєкт про публічні консультації. Його треба ухвалити, аби громадянське суспільство чітко знало, як воно буде брати участь у процесі обговорення різних законопроєктних змін», – сказав перший заступник голови ВР.

Він також подякував міжнародним партнерам, які допомагають реалізовувати важливі проєкти для вдосконалення роботи ВР, як-от програма USAID РАДА та проєкт ЄС/ПРООН із парламентської реформи.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy