Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко: Ресурси, команди та сприятливі політичні умови – цього потребують громади на наступному етапі реформи

  • 10481
Олександр Корнієнко: Ресурси, команди та сприятливі політичні умови – цього потребують громади на наступному етапі реформи

Децентралізація – одна з найвдаліших реформ в Україні, що визнають мешканці громад по всій Україні, експерти та Євросоюз. Про це заявив перший віцеспікер парламенту під час форуму «Пріоритети законодавчого порядку денного 2022: децентралізація».

За його словами, центральна влада має ще дужче підтримувати розвиток громад, ніж на початку їхнього створення 7 років тому.

«Можна порівняти розвиток громад із розвитком людини. В дитинстві ми багато вчимося, дізнаємось нової інформації, вчимося жити, пізнавати цей світ. Від 7 років до підліткового віку нам потрібна ще серйозніша підтримка «верхівки». Точно так само зараз нашим громадам потрібно ще більше підтримки, ніж на початку», – наголосив він.

Олександр Корнієнко вважає, що наразі слабким місцем реформи децентралізації є карта спроможності громад.

«Думаю, наступні 5-7 років ми маємо працювати над тим, щоб у нас було 100% спроможних громад», – зазначив він.

Перший віцеспікер парламенту розповів, що Верховна Рада працюватиме за трьома головними напрямками підтримки розвитку громад.

Перший – це збільшення ресурсної бази та її правильне розподілення.

«У нас є актуальні закони щодо цього – це і створення, можливо, нових умов для наповнення громад ресурсами. Звичайно, це наведення ладу з майном, землями громад, це мала приватизація. Це всі можливі шляхи наповнення бюджету наших громад», – вважає він.

Другий напрям – створення належних політичних умов та середовища, в яких мають жити громади.

«На рівні громад, де живуть люди, політична дискусія має бути дуже конструктивною і точно не повинна заважати працювати конкретним громадам. Я маю на увазі широкий спектр умов – від змін до Конституції з питань децентралізації, які б закріпили надовго статус громад, можливість та їхню відповідальність, до виборчого законодавства, яке теж сильно впливає на те, як живуть наші громади. Політичний бекграунд щодо життя громад має бути максимально сприятливим для них. І тут треба відкидати всі політичні суперечки», – заявив перший віцеспікер.

І третій напрям, додав Олександр Корнієнко, – збільшення компетенції громад, їхніх керівних органів, обраних мерів, депутатів, призначених працівників органів місцевого самоврядування.

«Зараз практично відбувається інсталяція нового напряму публічної служби в Україні. Цей напрям має інсталюватися до всіх законів і правил good governance, але він повинен враховувати особливості роботи на місцях. Ми потребуємо експертизи та допомоги саме з цього напряму», – зазначив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy