Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко: Працюємо над ресурсним наповненням бюджетів громад

  • 5070
Олександр Корнієнко: Працюємо над ресурсним наповненням бюджетів громад

Нові підходи до сплати податків, допомога в межах державних програм та залучення міжнародних проєктів – команда «Слуги Народу» працює над тим, аби громади мали підтримку з різних джерел.

Про це заявив голова партії, народний депутат Олександр Корнієнко під час візиту до Ліплявської громади на Черкащині.

За його словами, Ліплявська громада – одна з тих, що досить успішно розвивається завдяки децентралізації. Звісно, в деяких питаннях їй потрібна підтримка.

«Громада просить у держави допомоги з ресурсного наповнення. І зараз в межах реформи децентралізації, якою ми продовжуємо займатися, працюємо над ресурсним наповненням бюджетів громад. Працюємо над новою моделлю сплати податків, що передбачає перерозподіл на користь громад. Будемо робити все для того, щоб наші громади, наші українські села були квітучими і щасливими», – наголосив очільник «Слуги Народу».

Ліплявська громада об’єднує 5 сіл, на території яких проживає понад 4 тис. мешканців. Голова громади Сергій Геращенко розповідає: серед важливих питань, які потребують підтримки, – передача громаді земель водного фонду, що наразі знаходяться в оренді. Адже оперуючи статусом державних земель, недобросовісні орендарі платять значно менші податки, від чого бюджет громади недоотримує значні кошти. Ще одна проблема – автошлях Т 2404 в напрямку Канева.

«Сільські дороги ми ще можемо потягнути власними силами, а тут сподіваємося на вашу підтримку. Багато державних доріг робиться в межах «Великого будівництва», тож просимо звернути увагу і на такі місцеві шляхи», – зазначив Сергій Геращенко.

Утім, «Велике будівництво» не обійшло Ліплявську громаду: нині за програмою триває реконструкція амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Вже відремонтували дах, тривають роботи з утеплення фасаду. Загальна кошторисна вартість проєкту – понад 3 млн грн, з яких громада фінансує 10%.

Головна лікарка амбулаторії Людмила Жуковська зауважила: на сьогодні медзаклад забезпечений усім необхідним, активно проводиться вакцинація проти COVID-19.

«Серед потреб – придбання лабораторного аналізатора, щоб ми були незалежні та могли самі проводити дослідження», – зазначила Людмила Жуковська.

Присутні під час зустрічі депутат обласної ради від «Слуги Народу» Анатолій Яріш та заступник голови ОДА Роман Карманнік пообіцяли взяти це питання на контроль, аби з обласного бюджету було виділено необхідне фінансування.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy