Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко: Нове покоління оцінюватиме ефективність держави за критеріями рівності та доступом до благ

  • 10003
Олександр Корнієнко: Нове покоління оцінюватиме ефективність держави за критеріями рівності та доступом до благ

Українським політичним рухам потрібно акцентувати увагу на вирішенні не лише проблем гендерної нерівності, а й ширших проблем доступу та рівності. На цьому перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко наголосив на тренінгу «Зе!Жінки. Жіноче лідерство, реформа шкільного харчування та впровадження програми Біарріц», що триває в Києві.

Йдеться, наприклад, про інклюзію для маломобільних людей, про доступ молоді до житла та працевлаштування, а також про культурні послуги.

«Тема доступу буде важлива для України в найближчі роки. Підростає нове покоління, яким зараз 15,16 та 17 років. Для цього покоління інклюзивність є однією з базових та безумовних цінностей. Вже за пару років вони будуть голосувати. Вони будуть висувати вимоги не про пенсію, не про макроекономіку, а більш соціальні та політичні вимоги. Зокрема, про збільшення доступу та рівності», – сказав він.

Перший віцеспікер запевнив, що є союзником у президії Верховної Ради для жіночого руху та руху за рівні можливості.

«Точно можете на мене розраховувати у всіх питаннях проходження законів. Ми в президії будемо максимально цьому давати рух, давати можливості», – звернувся він до учасників та учасниць руху «Зе!Жінки».

Зокрема, Олександр Корнієнко запевнив у підтримці ратифікації Стамбульської конвенції. Після досягнення політичного консенсусу він сприятиме якнайшвидшому проведенню голосування за це питання у залі.

«Ми бачили позицію Президента, ми знаємо позицію депутатів монобільшості. Триває діалог, він непростий. Я особисто кілька разів обговорював цю тему з представниками Ради церков, будемо і далі обговорювати. Це непростий шлях, але ним потрібно йти», – зазначив перший віцеспікер.

Також Олександр Корнієнко виступає за збільшення гендерних квот у партійних виборчих списках.

«Відбувається дискусія щодо виборчих гарантій і виборчому кодексу. Є ті, хто хоче переглянути квотування у Виборчому кодексі. Моя думка – будемо навпаки просити більше, заявляти про більшу присутність жінок у партійних списках. В нас є питання по партіях. Також ми готові в новій редакції закону про партії забезпечити квотування в її керівних органах», – заявив він.

Перший заступник голови ВР звернув увагу на існування в українському суспільстві зворотної гендерної нерівності, коли в певних професіях меншістю є чоловіки.

«В нас є питання по освіті. Будь- який освітянин скаже, що десь зникли чоловіки. У нас є питання по державній службі. На нижніх щаблях державної служби в один бік нерівності, на верхніх – в інший», – розповів він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy