Олександр Корнієнко: Нове покоління оцінюватиме ефективність держави за критеріями рівності та доступом до благ
- 10033
Українським політичним рухам потрібно акцентувати увагу на вирішенні не лише проблем гендерної нерівності, а й ширших проблем доступу та рівності. На цьому перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко наголосив на тренінгу «Зе!Жінки. Жіноче лідерство, реформа шкільного харчування та впровадження програми Біарріц», що триває в Києві.
Йдеться, наприклад, про інклюзію для маломобільних людей, про доступ молоді до житла та працевлаштування, а також про культурні послуги.
«Тема доступу буде важлива для України в найближчі роки. Підростає нове покоління, яким зараз 15,16 та 17 років. Для цього покоління інклюзивність є однією з базових та безумовних цінностей. Вже за пару років вони будуть голосувати. Вони будуть висувати вимоги не про пенсію, не про макроекономіку, а більш соціальні та політичні вимоги. Зокрема, про збільшення доступу та рівності», – сказав він.
Перший віцеспікер запевнив, що є союзником у президії Верховної Ради для жіночого руху та руху за рівні можливості.
«Точно можете на мене розраховувати у всіх питаннях проходження законів. Ми в президії будемо максимально цьому давати рух, давати можливості», – звернувся він до учасників та учасниць руху «Зе!Жінки».
Зокрема, Олександр Корнієнко запевнив у підтримці ратифікації Стамбульської конвенції. Після досягнення політичного консенсусу він сприятиме якнайшвидшому проведенню голосування за це питання у залі.
«Ми бачили позицію Президента, ми знаємо позицію депутатів монобільшості. Триває діалог, він непростий. Я особисто кілька разів обговорював цю тему з представниками Ради церков, будемо і далі обговорювати. Це непростий шлях, але ним потрібно йти», – зазначив перший віцеспікер.
Також Олександр Корнієнко виступає за збільшення гендерних квот у партійних виборчих списках.
«Відбувається дискусія щодо виборчих гарантій і виборчому кодексу. Є ті, хто хоче переглянути квотування у Виборчому кодексі. Моя думка – будемо навпаки просити більше, заявляти про більшу присутність жінок у партійних списках. В нас є питання по партіях. Також ми готові в новій редакції закону про партії забезпечити квотування в її керівних органах», – заявив він.
Перший заступник голови ВР звернув увагу на існування в українському суспільстві зворотної гендерної нерівності, коли в певних професіях меншістю є чоловіки.
«В нас є питання по освіті. Будь- який освітянин скаже, що десь зникли чоловіки. У нас є питання по державній службі. На нижніх щаблях державної служби в один бік нерівності, на верхніх – в інший», – розповів він.