Олександр Корнієнко: Ми налагоджуємо взаємодію конфесій і держави щодо питання боротьби з домашнім насильством
- 7912
Народні депутати України, учасники МФО «Цінності. Гідність. Родина» у Верховній Раді, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, голова української делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева, співголова МФО «Рівні можливості» Марина Бардіна та представники Всеукраїнської ради церков обговорили питання ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).
«Наразі в Україні достатньо питань, які потребують не лише швидкого вирішення. Вони потребують консенсусу різних представників суспільства. Зокрема, йдеться про міжнародні стандарти захисту прав людини, про ратифікацію Стамбульської конвенції. Для того, щоб узгодити питання ратифікації, взаємодії конфесій і держави в боротьбі з домашнім насильством, ми провели зустріч із різними сторонами – представниками парламенту, ПАРЄ, уряду та церков. І це було правильне рішення – почути одне одного і дійти злагоди, не поспішаючи і усвідомлюючи всі ризики ухвалених нами рішень», – зазначив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко. І додав, що Конвенція – це міжнародна угода, яка дозволить ефективніше протидіяти домашньому насильству і захищати потерпілих.
Зі свого боку віцепрем’єрка Ольга Стефанішина підкреслила, що необхідно враховувати найкращі положення Конвенції та спільними зусиллями пропрацювати ті, що викликають дискусії та потребують роз’яснення.
«Участь держави у процесах звітності щодо виконання законодавства з протидії домашньому насильству демонструє стійкі наміри України бути частиною міжнародної спільноти, яка забезпечує міжнародні стандарти захисту прав людини. Це важливий євроінтеграційний крок, завдяки якому Україна гармонізує національні підходи та політики з практиками найуспішніших країн Європи у подоланні насильства щодо жінок», – сказала вона.
Стамбульська конвенція передбачає захист від домашнього насильства не тільки жінок, а й чоловіків і дітей, зауважила голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева. Вона також додала, що Нацполіція, Генеральна прокуратура, судді та адвокати виступають за ратифікацію як дієвий механізм захисту жертв та покарання кривдників/кривдниць.
Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко пояснив, що інтеграція України в європейські структури означає боротьбу з будь-якими проявами дискримінації, запобігання насильству стосовно жінок та домашнього насильства.
«Все це потрібно імплементувати, адже ми будуємо сучасну європейську країну. Водночас методи ухвалення рішень також мають відповідати усталеним європейським практикам – саме тому для нас є важливим діалог з усіма зацікавленими сторонами, адже лише на злагоді й консенсусі можуть будуватися довготермінові та системні рішення», – пояснив він.
Нагадаємо, що Україна є співавторкою документу і підписала конвенцію в 2011 році, але досі не ратифікувала.
«Наша держава має міжнародні зобов’язання, і Рада Європи постійно нагадує про нератифікований документ. Стамбульська конвенція – це документ, покликаний захищати всіх членів родини від домашнього насильства, і жодного іншого змісту не несе», – зазначила народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Бардіна.
Зауважимо, що подібні зустрічі представників влади з Радою церков відбуваються щомісяця і щоразу порушують важливі питання. За словами співголови МФО Святослава Юраша, такі зустрічі мають на меті створити діалог зі всіма сторонами в суспільстві: «Вчорашній діалог є фундацією злагоди в суспільстві, це знайомство різних сторін і позицій та можливість рухатись далі».
Також зазначимо, що Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО ) вже брала участь в опрацюванні законопроєктів щодо протидії домашньому насильству і наразі продовжує активно працювати над заходами з подолання цього явища, зазначає митрофорний протоієрей Олекса Петрів – керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні, представник головуючого у ВРЦіРО.
«Питання консолідації зусиль у протидії домашньому насильству в цілому і ратифікації Стамбульської конвенції зокрема – потребує подальшого обговорення і, можливо, навіть у форматі парламентських слухань, бо у нормах цієї міжнародної угоди є багато дотичних аспектів, що не стосуються саме домашнього насильства», – підсумував він.