Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Корнієнко: Ми маємо спростити доступ громадян до реєстрів і отримання публічних послуг

  • 372
Олександр Корнієнко: Ми маємо спростити доступ громадян до реєстрів і отримання публічних послуг

Сьогодні Україні потрібно уніфікувати всі дані, щоби зменшити паперовий обсяг інформації та спростити доступ громадян до реєстрів, а також надання ефективних і дієвих послуг.

Про це заявив Перший віцеспікер Верховної Ради під час візиту до Естонської Республіки, де відвідав Брифінг-Центр «е-Естонія» (e-Estonia Briefing Centre).

«І тут Парламент також має відіграти свою роль у створенні або поліпшенні відповідних законодавчих механізмів та інструментів», — зазначив він.

Під час візиту у центрі українським гостям презентували систему електронного врядування, в якому Естонія стала свого часу новатором.

Зокрема, учасники зустрічі обговорили функціонування Системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта», основу якої становить удосконалена естонська платформа обміну даними X-ROAD, яка є фундаментом естонського цифрового суспільства.

Олександр Корнієнко під час зустрічі зауважив, що естонська інформаційна система побудована на принципі «споживач — головний», що потрібно взяти до уваги й Україні у створенні механізмів взаємодії влади та людини.

Перший заступник Голови ВРУ зауважив, що для обох країн дуже важливим є обмін досвідом у цій сфері.

«Чого треба в Естонії повчитися — це, звичайно, послідовності, step by step, і сміливим експериментам, на що потрібна політична воля. Ми можемо тут співпрацювати, обмінюватися досвідом, демонструвати певні рішення. Наприклад, взаємодії наших парламентів у питанні синхронізації законодавств двох країн для ефективної співпраці бізнесів та життя громадян, особливо українських біженців, яких сьогодні прихистила Естонія», – переконаний політик.

Також у зустрічі взяли участь представники української делегації — народні депутати України: керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко, Максим Перебийніс та Артем Кунаєв.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy