Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Олександр Корнієнко: Маємо переосмислювати бачення села та посилювати його взаємодію з креативною економікою

Наша візія розвитку українського села – вписати його у систему сучасної економіки. Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час круглого столу «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізації».

«Треба переосмислювати бачення села, відшукувати додаткові шляхи взаємодії держави та сільських територій, мотивувати креативну економіку співпрацювати з селом. Є потенціал «подружити» його з IT, креативними індустріями, сферою розваг. Село може запропонувати креативній економіці й креативному класу те, що ще довго не зможуть запропонувати великі міста: рекреацію, своєрідний «детокс» та можливість жити в іншому часовому режимі, ніж креативний клас живе у місті», – наголосив очільник політсили.

За його словами, завдяки співпраці з креативною економікою село матиме величезний потенціал розвитку та стане по-новому затребуваним. Але щоб цей потенціал реалізувався, йому потрібна сучасна інфраструктура гостинності й комфорту життя, транспортних сполучень, якісного інтернету. Над створенням цих умов уже працює центральна влада, наголошує Корнієнко.

Він також назвав законопроєкти, ухвалення яких має допомогти місцевому самоврядуванню ефективніше працювати в майбутньому.

«Перш за все – це нова редакція закону про місцеве самоврядування. Остаточне вирішення питання з освітніми закладами, друга черга медичної реформи. Нова редакція закону про службу в органах місцевого самоврядування. Працюємо над пакетом приватизаційних законів, в межах яких мала приватизація почне давати 10% до бюджету ОТГ від тих підприємств, які продає держава. Це мотивуватиме місцеву владу шукати інвесторів, допомагати продавати збиткові об’єкти. Також стане одним із інструментів наповнення місцевих бюджетів», – каже Олександр Корнієнко.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін під час круглого столу наголосив на необхідності зміни принципу розподілу ПДФО в громадах, яке наразі є несправедливим до маленьких громад та сільських територій.

«Зараз ПДФО нараховується за місцем реєстрації підприємства. Сільська територія, яка надає послуги його працівникам, чия інфраструктура перебуває під навантаженням і поступово знищується – не отримує нічого за те, що велике підприємство, яке зареєстроване у великому місті, розміщує на його території нові потужності. Натомість податки сплачуються містам-мільйонникам. Це несправедливо і це потрібно терміново виправляти», – наголосив депутат.

Крім того, Віталій Безгін розповів про важливість ухвалення урядового законопроєкту №4200 про реформу ДФРР. Він передбачає окрему квоту на проєкти громад та сприятиме розвиткові сільських територій. Фактично вона замінить інфраструктурну субвенцію, якої наразі немає.