Олександр Корнієнко cподівається на розгляд децентралізаційних змін до Конституції на початку 7 сесії
- 6009
Напрацювання змін до Конституції у частині децентралізації надалі перейде у міжкомітетську робочу групу, яку створить своїм розпорядженням спікер Верховної Ради наступного тижня. Про це повідомив перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко на Всеукраїнському форумі «Актуальні питання розвитку громад» до Дня місцевого самоврядування.
«Відбуватиметься обговорення ключових політичних питань, які ще залишилися. Це, звичайно, статус самоврядування, його наявність і статус на субрегіональному рівні. Це і питання формування нагляду – звідки він формується, як призначається той самий префект, як він працює та звітує», – сказав він.
Олександр Корнієнко запевнив, що зі змінами до Конституції громади не отримають статусу юридичної особи.
«Ми категорично проти юридичної особи для громад. Це в Конституції точно в жодній версії не з’явиться. Наразі це позиція, яка для України є неможливою для виконання. Ми дуже поважаємо думку наших міжнародних партнерів, далі поважатимемо та враховуватимемо її, але це та позиція, яка політично не може бути зараз врахована», – заявив перший віцеспікер.
Водночас Олександр Корнієнко висловив сподівання, що напрацьований текст змін до Конституції в частині децентралізації внесуть до парламенту на початку наступної сьомої сесії.
«Зміни до Конституції – непростий шлях, тривалий. Законодавець ще задовго до нас при формуванні Конституції виписав такий процес змін, що потребує два читання. Текст не можна змінювати. І що найголовніше – потрібна експертиза Конституційного Суду», – зазначив Олександр Корнієнко.
Перший віцеспікер додав, що паралельно з конституційними змінами у парламенті працюють над законодавчими новаціями для реформи місцевого самоврядування.
«Зміни до закону про місцеве самоврядування ми очікуємо незабаром. Це величезний пласт законів, пов’язаних з розділом “Повноваження”. Нам цього року треба системно зайнятися розподілом повноважень, виписати їх, зрозуміти, які повноваження ми делегуємо, і яка за це відповідальність. Це – служба в органах місцевого самоврядування. Це наш борг ще з минулого року. І будемо активізуватися, щоб знайти компроміс між позицією уряду і позицією самоврядування», – розповів він.
Олександр Корнієнко наголосив, що робота над стратегією розвитку місцевого самоврядування – це спільна відповідальність центральної влади і влади на місцях.
«Потрібно вибудовувати такий хід і стратегію розвитку, щоб від них була максимальна віддача та користь для кожного українця, незалежно від місця його проживання. Чи в найбільшій київській громаді, чи в найменшій івано-франківській», – сказав перший віцеспікер.