Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Качура: Зміни до Конституції щодо децентралізації мають надати місцевій владі незалежність, а державі – контроль можливих негативних сценаріїв

  • 12940
Олександр Качура: Зміни до Конституції щодо децентралізації мають надати місцевій владі незалежність, а державі – контроль можливих негативних сценаріїв

Децентралізація є наразі однією з найуспішніших реформ у державі. Про це на форумі «Україна 30. Децентралізація» заявив заступник голови парламентського комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура.

«Децентралізація – це магічне слово, яке говорили всі президенти та прем’єр-міністри. Обіцяли. В них була і сила, і воля, але політична сила волі знайшлася тільки у Президента Зеленського, щоб зрушити цю реформу», – зазначив він.

За словами Олександра Качури, в особистих розмовах керівники міст розповідають, що держава почала вести з ними справжній діалог лише в останні роки.

«Це рівнозначне партнерство. І від колишньої парадигми, коли центральні органи влади можуть давати якісь завдання незалежним органам місцевого самоврядування, ми точно відійшли», – наголосив народний депутат.

Також держава не залишає громади сам на сам із проблемами, зазначив заступник профільного комітету.

«Це і будівництво маленьких сільських шкіл, дитсадків, в горах побудований новий навчальний заклад. І це точно треба продовжувати», – сказав він.

«В нас є багато туристичних магнітів, які завдяки угодам між громадами можемо розвивати. І держава цьому сприятиме. В будь-якому випадку, розвинута громада – це розвинута держава», – додав народний депутат.

Водночас Олександр Качура вважає, що останньою стадією реформи стануть зміни до Конституції. Наразі ведеться напрацювання відповідного законопроєкту.

«Треба продовжити широке обговорення з органами місцевого самоврядування, з міністерством, з народними депутатами, щоб ми внесли ті зміни до Конституції, які дозволять всім органам місцевого самоврядування бути незалежними. Але при цьому держава проконтролює негативні можливі сценарії розвитку подій у зв’язку з наданими повноваженнями. Бо влада – це завжди відповідальність», – заявив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy