Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Горенюк роз’яснив деталі законопроєкту проти домашнього насильства

  • 225
Олександр Горенюк роз’яснив деталі законопроєкту проти домашнього насильства

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт № 8329, який передбачає низку змін до законодавства для посилення протидії домашньому насильству. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Горенюк.

«Головна мета законопроєкту – посилити ефективність в адміністративних справах про домашнє насильство», – пояснив нардеп.

Зокрема йдеться про те, що насильство за ознакою статі відокремлюється у нову самостійну норму КУпАП. Також законопроєкт вносить низку змін, які допоможуть протидіяти домашньому насильству.

«Наприклад, строк затримання кривдників збільшується з 3 до 24 годин. Це добре, бо дозволить жертві мати більше часу на захист або переїзд. Але 24 години замало, тож готую правку, щоб строк затримання становив 3 доби», – сказав Горенюк.

Крім того, запроваджується адміністративна відповідальність посадових осіб у випадку неповідомлення про вчинення домашнього насильства стосовно дитини та відповідальність за сексуальне домагання.

«Ще одна новація – поліцейські наділяються правом розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з неповідомленням особою, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, згідно з яким він повинен залишити місце спільного проживання з постраждалою особою, що дозволить розвантажити суди», – повідомив нардеп.

Він додав, що під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язаних із домашнім насильством, насильством за ознакою статті, невиконанням термінового заборонного припису суди зобов’яжуть в обов’язковому порядку вирішувати питання про направлення осіб на проходження програми для кривдників.

«Ці новели мають забезпечити більш дієвий вплив на кривдників з боку держави. На жаль, довести в суді домашнє насильство все ще доволі складна задача. Тому попереду ще багато роботи і це точно не останній законопроєкт на цю тему», – підсумував Горенюк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy