Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: збитки агросектору сягають понад $40 млрд

  • 272
Олександр Гайду: збитки агросектору сягають понад $40 млрд

Протягом повномасштабного вторгнення агросектор зазнав прямих збитків на суму $8,7 млрд. Це втрати сільськогосподарської техніки, тваринництва, багаторічних культур, виробництв, готової продукції.

Про це голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду повідомив на круглому столі «18 місяців війни. Збитки агросектору та перспективи відновлення».

«Сума перерахованих збитків, на жаль, не повна, є ще й непрямі втрати. Вони орієнтовно складають 31,5 млрд доларів. Порахувати точні збитки зараз дуже складно, адже ми маємо велику площу потенційно замінованих територій – 174 кв км земель, – та тимчасово окуповані території. Ми розуміємо, що на непідконтрольних територіях відбувається масштабне свавілля окупантів. Ворог займається мародерством, краде наше продовольство та використовує потужності. На жаль, повною мірою оцінити масштаби цієї тиранії складно», – зазначив Олександр Гайду.

Він додав, що існує і інша вагома проблема – знищення сільськогосподарської логістики та інфраструктури. Тож голова профільного комітету запропонував розробити механізм зернових репарацій спільно з Мінагрополітики, аграріями та міжнародними партнерами, аби вже зараз мати можливість фіксувати завдану шкоду та надалі отримати за неї компенсацію.

Однак підтримка потрібна аграріям і зараз. Тому народний депутат наголошував на розмежуванні програм допомоги, адже проблеми у аграріїв різняться.

«Вести власну діяльність на деокупованих територіях значно складніше. Зокрема, і через замінування полів. Інша проблема – залучення коштів. Фінустанови не завжди хочуть співпрацювати з аграріями на деокупованих територіях. Хоча саме вони першими повертаються на звільнені землі, готові працювати та наповнювати місцеві бюджети податками», – сказав голова профільного комітету.

За його словами, цим фермерам потрібна окрема посилена фінансова або ж грантова підтримка, що надаватиметься виключно під потреби тих аграріїв, які готові повертатися та працювати на деокупованих територіях.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy