Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олександр Гайду: Закон про пестициди допоможе збільшити врожайність попри війну

  • 421
Олександр Гайду: Закон про пестициди допоможе збільшити врожайність попри війну

Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт №4558, який унормовує використання в Україні пестицидів та агрохімікатів. Це допоможе аграріям збільшити врожайність навіть в умовах зменшення посівних площ через війну.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Обробка рослин – необхідність, адже пестициди є для них своєрідними ліками. І саме ця процедура впливає на збільшення показників врожайності. Однак у сфері поводження з пестицидами існує низка проблем. Зокрема, використання фальсифікатів, а також недостатня поінформованість аграріїв та бджолярів щодо складу пестицидів, властивостей речовин, впливу на здоров’я людини, бджіл та стану навколишнього середовища», – зазначив він.

За оцінками експертів, сьогодні в Україні чи не третина пестицидів – фальсифікати, які до країни ввозять фізичні особи. Використання таких засобів шкодить людям та навколишньому середовищу.

Законопроект забороняє ввезення пестицидів фізособам. Також запроваджуються європейські вимоги до пакування та маркування пестицидів так, аби мінімізувати імовірність їх помилкового прийняття за харчовий продукт, напій, ліки чи корм. Ще одна норма документу – запровадження публічного електронного реєстру пестицидів та агрохімікатів з максимально повною інформацією про препарати, доступ до якого матимуть фермери і бджолярі.

«За рівнем використання пестицидів Україна нині посідає невисоку 17-у позицію у світі. Однак у суспільстві є дещо стереотипне негативне ставлення до цих препаратів. Єдиний спосіб це змінити – зробити використання “ліків” для рослин максимально правильним, з дотриманням усіх норм. Це дасть можливість покращити й збільшити наші врожаї, що в умовах війни є просто необхідним», – підсумував Олександр Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy